-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Bruktbilselger
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Bilia Jensen & Scheele:
Servicemarkedssjef, Jensen & Scheele
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Midtlivsløft for Opirus
Norge er ikke det viktigste markedet når Kia snart lanserer en ny Opirus. Da er den koreanske limousinen mer populær Over There.
Av de til sammen 144.400 Opirus som er solgt siden lanseringen i 2002, er 51.000 skipet til Nord-Amerika. Bilen er aldri solgt ny i Norge, og den situasjonen vil trolig vedvare når den nye modellen lanseres på høstens Paris-utstilling.
For en 3,8-liters V6 bensinmotor med 266 hk er ikke akkurat som skapt for norske avgifter. Maks dreiemoment er 353 Nm ved 4.500 omdreininger. Gjennom en 5-trinns automatkasse kan du foreta akselerasjonen til 100 km/t i løpet av 7,5 sekunder mens potensiell toppfart er 230 km/t.
I tillegg til en lengdeøkning på 20 mm takket være økt overheng bak, er det kosmetiske detaljer som skiller nye Opirus utseende fra den gamle. Innendørs innbefatter endringene nytt dashbord og midtkonsoll samt nye instrumenter. Navigasjon, ryggekamera og multimediaanlegg er med i pakken.
Drar du til Paris i oktober vil du se Opirus utstilt hos Kia. Uten dramatiske endringer i vårt avgiftssystem, vil du neppe se bilen på norske skilter i overskuelig fremtid.