-
Møller Bil Hvam:
Salgssjef/Markedssjef
-
Bilia Norge AS:
Leder Controlling
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Møller Bil Trondheim:
Nybilselger Audi
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Regionssjef - MG
-
Subaru Norge AS:
Forhandleransvarlig - Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
MEKO Norway AS:
Leder for MEKO Academy (tidligere Promeister Academy)
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
Populær Passat rundt hjørnet
Vi har vært i Tyskland og kjørt ny Passat stasjonsvogn. Bilen kommer til Norge i slutten av september, og dermed er VW klar til å jafse nye andeler av firmabil-markedet.
Stasjonsvogna står for rundt 80 prosent av Passat-salget i Norge, og har i en årrekke tronet øverst på statistikken over de mest populære firma- og familiebiler. Det er sjette generasjon Passat som nå lanseres, større og mer velutstyrt enn noensinne.
Mest diesel
Passat Variant tilbys med de samme motorene som sedanen, fem bensinmotorer og tre dieselvarianter. Mest populært er dieselalternativene 1,9 TDI med 105hk og 2,0 TDI med 140hk. Noen vil nok også velge den nye 2,0 TDI med 170 dieselhester og et dreiemoment på 350 Newtonmeter.
Rimeligste Passat er utstyrt med en 1,6-liters motor på 102hk, ganske spett i en bil av denne størrelsen med en egenvekt på nesten halvannet tonn. 1,6 FSI yter 115hk, men skal du velge en utgave med bensinmotor bør du ta en titt på 2,0 FSI med 150hk, 2,0 TFSI med 200hk eller den kraftige 3,2 FSI V6 med hele 250hk.
Vår favoritt
Personlig holder jeg en knapp på 2,0 TDI med 140hk som nær sagt ideell motor for en bil i denne klassen. Velger du utstyrsnivå Comfortline eller Sportline, plusser på DSG gearkasse og 4Motion, får du en svært praktisk og stor bil med god fremkommelighet til rundt 400.000 kroner.
Minste motor for bensin og diesel har 5-trinns manuell gearkasse som standard, mens øvrige varianter har 6-trinns kasse – med unntak av 3,2 FSI V6 som leveres med DSG gear og 4Motion inkludert i prisen. Ønsker du Tiptronic (FSI-motorer) eller DSG (TDI) gearkasse på andre varianter, må du plusse på rundt 20.000 på prisen. For firehjulsdrift er påslaget ca 30.000.
Harald A. Møller regner med å selge 1800 nye sedan stasjonsvogn inneværende år i tillegg til ca 1200 sedaner. I 2006 er salgsmålet for Passat 5000 biler, hvorav stasjonsvogna kommer til å utgjøre ca 80%. Pristillegget for stasjonsvogn sammenlignet med sedan er på ca 15.000 kroner.
Mer om nye Passat stasjonsvogn kan du lese i september-utgaven av Bil.