-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Lotus Theory 1 Concept
Lotus med sentrert førersete og 1000 hk
Lotus viser fremtidens design for merket gjennom Theory 1 Concept – en elektrisk sportsbil med 1000 hestekrefter.
Lotus har avduket Theory 1 Concept for å signalisere designretningen de skal bevege seg i når de skal utvikle erstatningen for Emira.
Theory 1 tar utgangspunkt i merkets fortid, spesielt modeller som Type 72 Formel 1-bil, de tidlige Eleven-racerne og Esprit som forlot samlebåndet i 2004.
Konseptet har et sentralt plassert førersete, som legendariske McLaren F1, og automatiske dører i tilsvarende system som Koenigsegg, bare i motsatt retning.
Innendørs finner vi kun det viktigste for å opprettholde Lotus-gründer Colin Chapmans filosofi om ytelser gjennom lavest mulig vekt. Selv setene – ett i midten og et passasjersete på hver side – er erstattet av polstrede seksjoner på bilens sentrale karbonfiber. Nakkestøttene inneholder høyttalere.
Under 1600 kg
Lotus antyder en vekt på under 1600 kg – som er imponerende for en batteribil. Oppsettet inneholder et batteri på 70 kWt samt firehjulsdrift gjennom to motorer som til sammen yter 1000 hestekrefter.
Blant ytelsene nevner vi null til hundre på 2,5 sekunder, toppfart på 320 km/t og en rekkevidde på inntil 402 kilometer for bilen som måler 449 x 200 x 114 cm over en akselavstand på 265 cm.
Blant teknologien i bilen nevner vi aktiv aerodynamikk, kameraer og sensorer for selvkjøring, samt Pirelli P Zero Elect dekk i dimensjon 265/35 R20 foran og 325/30 R21 bak. Blant detaljene i interiøret finner vi det Lotus definerer som knapper som er plassert på et reaktivt tekstil og bare dukker opp ved behov.
Lotus har ikke nevnt noe om produksjon av bilen, men elementer blir trolig med videre til kommende modeller, som den nevnte erstatningen fir Emira – en sportsbil med kodenavn Type 135 sin etter planen skal lanseres i 2027.