-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Bilskadereparatør
-
Norwegian Mobility Group:
Administrerende direktør
-
Motor Forum AS, Larvik:
Daglig leder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Høvik
-
Bilia X:
Delelageransvarlig, Xpeng Lørenskog
-
Bilia X:
Regionsjef, Servicemarked Bilia X
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Ganddal:
Nybilselger
-
Møller Bil Lillehammer:
Kundemottak/takserer
-
Toyota Bilia:
Servicemarkedssjef, Toyota Seljord
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Mercedes-AMG PureSpeed
Legger siste hånd på ny Speedster
Mercedes-AMG viste i vår en Speedster. Nå legger de siste hånd på verket som skal bygges i svært begrenset opplag.
Bilen ble presentert i mai som PureSpeed, og nå skal det ville konseptet bygges i et begrenset opplag på 250 eksemplarer.
Prototype-testing er inne i sin siste fase, og stedene som benyttes er essensiell for å sikre at bilen får samme kvalitet som Mercedes-produkter, sier produsenten.
Som navnet indikerer, er PureSpeed akkurat det – en ren speedster uten tak eller frontrute. Små vindavvisninger i fronten på bilen hjelper med å blåse luften over sjåføren og en passasjer som likevel trenger hjelm om de skal kjøre i høyere hastigheter utenfor bysentra.
Halo på plass
Bilen har en «halo»-beskyttelse, tilsvarende det som brukes i Formel 1. De skal gi beskyttelse til fører og passasjer mot større gjenstander som kan komme gjennom luften og arbeider sammen med et par rollover-bøyler montert bak setene.
Mercedes-AMG har foreløpig ikke nevnt noe om ytelser. Toppmodellen i SL-familien – SL 63 S E Perfomance – har 816 hk, men for å opprettholde speedster-konseptet med lav vekt, vil trolig ikke hybrid-systemet bli med over til denne. I stedet blir det en ren 4,0-liters V8 under panseret.
Speedsteren er den første modellen i Mercedes’ Mythos-serie som skal produseres i små volum, og Mercedes har fått hjelp av Pininfarina som er eksperter på dette området. PureSpeed og fremtidige Mythos-modeller er en del av Mercedes’ strategi om å bygge færre biler med høyere margin som de som tilbys av submerkene AMG og Maybach. En Mayback SL ble nylig vist under Monterey CarWeek i California.