-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Werksta Norge AS:
Regionleder
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Fremkommelighet på første klasse
Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic blir et nytt alternativ å vurdere i det mest luksuriøse SUV-sjiktet. Den er sikkert fin å kjøre, men luksusprodusenten fremhever primært komforten i baksetet.
Så langt har Maybach solgt luksuriøse utgaver av Mercedes S-Klasse, men nå får de som kan velge på øverste hylle nok et nytt alternativ.
Mercedes-Maybach GLS 600 er som navnet indikerer basert på Stuttgarts største SUV som i seg selv er luksuriøs nok, men når den nå også får Maybach i betegnelsen skal den utfordre toppmodellene Bentley Bentayga og Rolls-Royce Cullinan.
I samme åndedrag (og prisleie) kan vi jo også ta med Lamborghini Urus og splitter nye Aston Martin DBX, men disse henvender seg mer til dem som ønsker sportsbil-ytelser i SUV-en sin.
Hos Mercedes-Maybach og de britiske luksusprodusentene er luksus og komfort satt i høysetet, noe som blant annet gjenspeiles i materialvalg og håndarbeid.
Airmatic luftfjæring er standard, men om du vil «viske ut» ujevnhetene i asfalten enda mer effektivt kan du i tillegg krysse av for E-Active Body Control på utstyrslisten. Blant kjøremodiene er et eget Maybach program som sørger for maksimal komfort i baksetet.
Selvsagt skal det være komfortabelt å tre inn og ut av en Maybach – når dørene åpnes senkes bilen litt, samtidig som et opplyst stigtrinn i gummibelagt aluminium raskt og stille kommer ut under dørene.
V8-motoren med et slagvolum på fire liter er spesialutviklet for Maybach for å være så raffinert og stillegående som mulig. Den har 558 hestekrefter og et dreiemoment på 730 Nm som får ekstra akselerasjonshjelp av et 48-volts EQ Boost-system.
Den nye luksusmodellen fra Maybach gjør bull til hundre på snaue fem sekunder om det måtte interessere, og toppfarten er på 250 km/t.
Bilen har en lengde på 520 cm, er 203 cm bred og 184 cm høy over en akselavstand på 315 cm.
Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic debuterer på den pågående bilutstillingen i Guangzhou, men priser og leveringsstart er foreløpig ikke kjent. Det blir neppe mange av dem på norske skilter.