-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
MG TF: Tro mot røttene
Britiske sportsbiler har lange tradisjoner, og selv i dag omsettes klassiske tosetere fra 60- og 70-tallet for svimlende summer. Om MG TF blir en ny klassiker, kan vi ikke love. Men vi ser ikke bort fra det.
Med midtstilt motor og trekk på bakhjulene følger den selve oppskriften på en sportslig roadster. Legg til en turtallsvillig og trekkvillig motor med et herlig lydbilde, så er du svært nær den ideelle ego-bilen.
Trangt
Setene gir svært god sidestøtte, men disse er plassert så langt ut mot sidene at velvoksne sjåfører får trang plass ved venstre skulder, noe som føltes plagsomt på svingete veier som krever to hender på rattet. Vi gir også et minus for manglende fothviler for venstrefoten og detaljer i billig, blank plast (som skulle forestille aluminium). Her burde MG ha spandert noen kroner ekstra på ekte vare eller latt plasten fremstå som plast.
Bilen var uten sammenligning den mest sportslige og morsomme i vår karavane. Styring og gear-overføring er svært presise, og på mange måter minner MGen om en løpsbil. Det sportslige chassiset gjør imidlertid at bilen må gjetes hele tiden på ujevn asfalt, og som en udressert valp stikker den så fort den minste mulighet byr seg.
Manuelt og kjapt
Bagasjeplassen er absolutt brukbar for to personer, men vi var glade for at solen skinte på vår ferd slik at vi slapp å sitte innestengt under den trange kalesjen uten klimaanlegg (som må bestilles som ekstrautstyr). Taket på vår MG TF var helt manuelt, og dermed det raskeste å både heise og senke.
MG TF har priser fra 280.000 kroner med 1,6-liters motor på 116hk. Eksemplaret vi kjørte var en velutstyrt jubileumsutgave med 160hk og en prislapp på kr 345.000. MG TF er en virkelig morsom bil som skapt for norske landeveier, og vi antar at modellene med mindre motor byr på like mye kjøreglede selv om du bruker litt lenger tid på akselerasjonen.
| J | L |
| Midtstilt motor og bakhjulstrekk | Faket aluminium |
| Presis styring og gearing | Trangt ved venstre skulder |
| Brukbart bagasjerom | Mangler fothviler |