-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Kverneland Bil:
Innkjøper bruktbil
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Ny Suzuki til Paris
Suzuki viste konseptbilen Concept-S første gang på Paris-utstillingen i 2002. På årets Paris-utstilling viser de frem produksjonsmodellen. Den lille bilen skal bygges i Europa for europeiske kunder – og være en viktig brikke i deres Europeiske Renessanse Strategi.
Vi husker spesielt at konseptet så ekstra kraftig ut med 18-tommers hjul på en bil med de beskjedne yttermål 365 x 173 cm. Den var utstyrt med en 1,6-liters motor, 6-trinns sekvensiell gearkasse og fremdrift på alle fire hjulene. Suzukis nye uttrykk ble også vist første gang med dette konseptet, de vertikale frontlyktene har vi senere blant annet kunnet kjenne igjen på Suzuki Ignis SUV.
Bilmodellen er tiltenkt Europa. Den skal bygges i Europa for europeiske kunder og premieren vil dermed være et meget viktig trinn for å øke oppmerksomhet rundt Suzuki og synliggjøre merket og dermed øke salget over hele Europa. Det er ikke i alle land det har vært like naturlig å markedsføre Suzuki som folkebilen/vinterbilen med firehjulstrekk – som i Norge.
Suzuki viste for øvrig i fjør høst Suzuki Consept S2, i samme størrelse, men med et spennende avtakbart tak a la Citroën Pluriel. Den kommer antagelig også i produksjon etterhvert.
Hvor store endringer som er foretatt på Concept-S og det endelige navnet ser det ut som om vi må vente med, inntil lanseringen 23. september.