-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Møller Bil Åsane:
Salgssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
DNB Finans AS:
Key Account Manager – Nordland, Troms og Finnmark
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
BMW 745d: Luksus på sparebluss
Hvis Aladdin får bruk for en dieselmotor til sitt flyvende teppe, bør han ringe BMW.
Først publisert i Bil 11 - 2005.
Den åttesylindrede oljefyren i 745d representerer noe av det ypperste av dieselteknologi i personbiler. Skjønt personbil og personbil. Her snakker vi om et kjøretøy som er en konge verdig. Bokstavlig talt.
Motoren jobber så mykt og støysvakt at jeg flere ganger stiller meg spørsmålet går´n, eller?. Og jo da, går gjør den til gangs når pedalen trykkes mot bånnbordet. 300 dieselhester sørger for å forflytte den drøye to tonn tunge ekvipasjen opp til 100 km/t i løpet av 6,8 sekunder. Og da må du begynne å holde for å unngå å få julekort fra UP som takk for godt kundeforhold. For dess fortere det går, jo mer stabil og velkjørende virker bilen.
I tillegg til å by på ypperlig kjørekomfort og krefter er forbruket imponerende magert i en så stor og tung bil. Du kan fint kjøre fra Oslo til Stavanger og hjem igjen uten å tenke på å stoppe for å fylle drivstoff i andre enn deg selv. Nå er drivstoffregningen neppe blant de største bekymringene til potensielle eiere av BMWs prestisjemodell. Men det er jo greit å slippe å stoppe for å fylle drivstoff i hvert fjerde prestegjeld.
I tillegg til den imponerende dieselmotoren som er slanket 30 kilo siden sist, er interiøret finslipt. Flere av funksjonene i det sinnrike iDrive-systemet har fått plass på multifunksjonsrattet. Og takk for det. Det er jo tross alt greit å holde øynene på veien innimellom. For kjøre bilen må du fortsatt gjøre selv – heldigvis.
BMW 745d:
Pris: 1.291.000,-
Motor: 8-sylindret V-motor. 4423 ccm. 220 kW (300 hk) v/4000 o/min. 700 Nm v/1750-2500 o/min.
Mål og vekt: LxBxH 504 x 190 x 149 cm. Akselavstand 299 cm. Egenvekt m/fører 2115 kg. Tillatt totalvekt: 2620 kg.
Dekk: 245/50R18 eller 245/45R19 (foran), 245/35ZR21 (bak).
Bagasjerom: 500 liter (VDA).
Tankvolum: 88 liter.
Aks. 0 - 100 km/t: 6,8 sek.
Toppfart: 250 km/t
Forbruk blandet kjøring: 0,95 l/mil
CO2-utslipp: 251 g/km