-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Commercial Incentive Manager
-
Møller Bil Minde:
Kundemottaker
-
Bilia Norge:
Plassjef, Bilia Insignia Bergen
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Nytt avkom fra Sony/Honda
Det kan se ut som Honda/Sony kombinasjonen har bestemt seg for å bli en bilprodusent. Nå viser de modell nummer to.
Det startet som en Sony «visjon» i 2020. Så kom Honda inn i bildet to år etterpå, og siden har Afeela dukket opp i mange sammenhenger, med meldinger om at de mener alvor.
I disse dager er produksjonsbil nummer en i ferd med å bli levert ut fra Honda-fabrikken i Ohio, samtidig som de viser «prototype 2026» på elektronikkmessen CES i Las Vegas.
Som vanlig er det dårlig med detaljer, men siden den vises sammen med Afeela 1 kan man i hvert fall slå fast at de likner på hverandre. Mer minimalistisk enn en Polestar, kan vi trygt kalle designen.
Mens de betegner dagens modell som en saloon vil nok den nye bli kalt en SUV. Pressemeldingen snakker i hvert fall om større rommelig fleksibilitet og enklere adkomst – noe som høres ut som SUV-kvaliteter.
Den er åpenbart høyere, og mange av linjene er like, til og med fastback-vinkelen på taket.
Hvis den deler drivlinjen med dagens modell snakker vil om to motorer på til sammen 482 hk, og et batteri på 91 kWt som kan lades med 150 kW og som gir nesten 500 km. rekkevidde.
Dagens bil starter på ca. $ 90.000,-, så da er vel 100K et greit tips på SUV-prisen?
Det later til at markedet i første omgang skal konsentreres til California og Arizona, og – med tiden – Japan. Europa virker ikke å være inkludert i planene.