-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Commercial Incentive Manager
-
Møller Bil Minde:
Kundemottaker
-
Bilia Norge:
Plassjef, Bilia Insignia Bergen
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Korea-biler slaktes av EuroNCAP
Chevrolet Aveo og Kia Cerato er taperne i den siste testen fra EuroNCAP. Peugeots nye 207 er best i test. Alfa Romeo 159, Suzuki SX4 og Hyundai Tucson er også testet.
EuroNCAP er ikke nådig mot Chevrolets nye Aveo (ny sedan basert på Kalos). Bilen får bare to stjerner med strek, og det er i følge EuroNCAP ikke akseptabelt. Det er særlig ved frontkollisjon bilen ikke tilfredsstiller.
- Aveo selges ikke i Norge, sier direktør Trond Magnussen i Motor Import Nor som importerer Chevrolet.
- Bilen er en sedanversjon av Kalos?
- Ja, men i testen sier de at man ikke automatisk kan overføre resultatene fra Aveo til andre modeller. Kalos fikk for øvrig fem stjerner i den amerikanske NCAP-kollisjonstesten.
- Resultatene er likevel ikke veldig bra?
- Chevrolet tar EuroNCAP testene meget seriøst og fabrikken er derfor skuffet over resultatene for Aveo.
Ikke bra for Kia Cerato
Kia Cerato får bare tre stjerner, og EuroNCAP skriver i sin rapport at det er dårlig sikkerhet ved sidekollisjon. I tillegg er det muligheter for skader i brystet ved kollisjon. Også da bilen ble testet av NCAP i USA, ble resultatet dårlig.
Informasjonssjef Carl Fredrik Bø i det Bertel O. Steen eide selskapet, Kia Bil Norge A/S, sier de ikke kommenterer testen før de har fått mer informasjon fra fabrikken i Korea og hovedkontoret i Europa.
Peugeot 207 best i test
Den nye Peugeot 207 er best i februartesten til EuoNCAP.
- Fem stjerner til Peugeot 207 beviser igjen at en liten bil kan være meget sikker, heter det i rapporten til EuroNCAP. Også Alfa Romeo 159 får fem stjerner – men bare en stjerne når det gjelder sikkerhet ved påkjørsel.
| EuroNCAP februar 06 | Passasjer | Barne | Fotgjenger |
| Antall stjerner | sikkerhet | sikkerhet | sikkerhet |
| BEST I TEST: | |||
| Peugeot 207 | 5 | 4 | 3 |
| Alfa Romeo 159 | 5 | 4 | 1 |
| Suzuki SX4 | 4 | 3 | 3 |
| OK: |
|
|
|
| Hyundai Tucson | 4 | 3 | 1 |
| IKKE VELDIG BRA: |
|
|
|
| Kia Cerato | 3 | 3 | 1 |
| Chevrolet Aveo | 2 | 3 | 3 |