-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Denne skal tas på alvor
Kinesiske Qoros skal debutere en ny bil på Genève-utstillingen. Den skal inn i et av de mest konkurranseutsatte segmenter.
At Qoros er et selskap som skal tas på alvor, er det liten tvil om. Det ble vi overbevist om etter å ha møtt selskapets ledelse på Genève-utstillingen i fjor.
Foreløpig har de bare én modell på markedet, men ikke hvilken som helst bil. Qoros 3 Sedan overbeviste nemlig så til de grader i EuroNCAPs kollisjonstest at den fikk høyeste score i sin klasse og var blant de aller sikreste biler noensinne testet av organisasjonen.
Nå er ikke kompakte sedaner noen bestselger i Vest-Europa, selv om de er populære i syd og øst. Men modellen de nå skal debutere er nok langt mer interessant – en femdørs hatchback, eller kombikupe som vi gjerne kaller dem på norsk.
Felles plattform
Qoros 3 Hatch har mye til felles med sedanen, og selskapet føler seg trygge på at den vil komme like bra ut i en kollisjonstest.
Akselavstand, bredde og høyde er på nivå med Qoros 3 Sedan, men med en lengde på 443,8 cm er den 17,7 cm kortere – hele reduksjonen ligger i bakre overheng.
Bilen er likevel 20 cm lenger enn en Golf, så selv om vi ikke får oppgitt hvor stort bagasjerommet er, så er det grunn til å anta at det er blant de mer rommelige i kompaktklassen.
Kunder kan velge mellom to 1,6-liters motorer, en normalt pustende med 126 hk samt en turboversjon med 156 hk. Begge har 6-trinns manuell girkasse som standard, men kan også leveres med 6-trinns dobbel clutch-kasse. Det er det ikke mange ikke-europeiske konkurrenter som kan tilby.
Tilpasset Europa
Qoros lover et høyt utstyrsnivå som blant annet inneholder en avansert infotainment-løsning som kommuniserer med smartphones.
Det blir spennende å se nærmere på nykommeren i Genève, og vi blir ikke overrasket om vi snart får vite hvem som skal representere Qoros i Norge, for dette er et selskap som mener alvor.