-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
Møller Bil Hvam:
Markedssjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Oppdatert Panamera
Porsche foretar en midtlivs oppdatering av Panamera-familien. En helt ny hybridvariant er trolig det mest interessante for Norge.
«Kjøregleden til en sportsbil kombinert med komforten man finner i eksklusive limousiner» er essensen av hva Porsche hadde som mål med oppdateringen av Panamera, fire år etter at generasjon to så dagens lys. Vi får anta at de har lykkes.
Toppmodellen blir som tidligere Panamera Turbo S, sterkere enn noensinne. Mens de hittil har levert ladbare hybrider i to styrkegrader, snakkes det nå om kun én, og den er posisjonert mellom de to forgjengerne.
Men la oss starte med Turbo S som får en effekt på hele 630 hestekrefter og et dreiemoment på 820 Newtonmeter. Det representerer økninger på henholdsvis 80 hk og 50 Nm og resulterer i en akstid på kjappe 3,1 sekunder.
Den velkjente V8 bi-turbomotoren er overhalet for å gi bilen en potensiell toppfart på hele 315 km/t. Og for å sikre trygg bruk av kreftene er både luftfjæring og stabilitetssystem grundig gjennomgått og perfeksjonert.
Bilen har allerede vist hva den er god for ved å sette ny rekord på Nordsløyfa.
Selv om Turbo S er den mest muskuløse, er Panamera GTS entusiastmodellen fremfor noen. Med 480 hester og et dreiemoment på 620 Newtonmeter har også den fått spisset sine ytelser sammenlignet med forgjengeren.
Effekten øker etter hvert som turtallet stiger for å gi en ekte sportsbil-opplevelse. Porsche understreker dette med å fremheve den herlige V8-lyden gjennom sportseksosen som her er standard.
Nye Panamera og Panamera 4 har den velkjente 2,9-liters V-sekseren under panseret, og yter som tidligere 330 hk og 450 Nm.
Det er de ladbare hybridene som har stått for volumet i Norge de seneste årene, og det har som nevnt eksistert to versjoner – Panamera 4 E-hybrid med 462 hk / 700 Nm og toppmodellen Panamera Turbo S E-Hybrid med 680 hk / 850 Nm.
Årets nykommer heter Panamera S E-Hybrid og plasserer seg mellom disse med en systemeffekt på 560 hester og et dreiemoment på 750 Newtonmeter. Den tar deg til hundre på 3,7 og – om du tør – til en toppfart på 298 km/t.
Men det mest interessante er at den har fått en større batteripakke (opp fra 14,1 til 17,9 kWt) slik at den elektriske rekkevidden er økt med rundt 30 prosent til 54 kilometer WLTP.
De nye Panamera-modellene leveres i alle tre karosseriformer – sedan, Sport Turismo og den luksuriøse Executive-versjonen med strukket akselavstand. Samtlige har fått kosmetiske oppgraderinger som inkluderer nye lykter i begge ender samt en del nytt på utstyrsfronten.