-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

Vision Gran Turismo
Skoda med ny sportssatsing
Det har ofte vært overraskende deltakere som har meldt seg på i Gran Turismo 7. Men at Skoda nå kommer, er kanskje spesielt overraskende.
Ikke bare har Skodas designere kommet opp med en konkurrent som helt klart er på høyde med alle de Vision Gran Turismo deltakerne vi har møtt de siste årene.
Samtidig har de nemlig klart å minne oss om at de har en skikkelig fortid innen bilsport.
Rally (og John Haugland) er kanskje mange veldig klar over, men selskapet har da også en fortid med ganske potente banebiler og både Le Mans og Mille Miglia-drømmer.
Det er bare et par år siden de kom opp med sin Vision GT – på tross av at den var el-drevet var den inspirert direkte av den gamle, 1957-modellen, 1100 OHC Spider som åpenbart har vært utgangspunkt for dagens Gran Turismo bil.
(saken fortsetter)
Solide røtter
Klaus Zellmer, Skoda sjef for tiden, bruker også det poenget:
– Skoda Motorsport har røtter som går mer enn 120 år bakover, med tallrike suksesser. Skoda Gran Turismo-forslaget bygger bro mellom den rike arven og vår elektriske fremtid, samtidig som den viser vårt nye Modern Solid designspråk i praksis.
Det siste betyr åpenbart T-formede hovedlys, matt, grønn lakk, tydelige profiler på panseret og veldig skarpe vinkler i karosseriet, og – heldigvis – med begrensede luftinntak.
Interiøret dreier seg først og fremst om det flate rattet, futuristisk og helt sikkert et slikt du skulle ønske du hadde hatt når du skal kjøre bilen på konsollen din. Dessuten har du elektroniske instrumenter som kan kobles om til å vise bildet bakover slik et bakspeil ville oppfattet det.
Jeg går ut fra at en splitta hekk-spoiler og masse luft bak der du kan skimte både pushrod-opphengningen og elmotorene, ikke blir standard designspråk på produksjonsbilene.
Oppskriften forteller om 87 kWt batteri og fire motorer på til sammen 1071 hk og en omfattende og smart momentfordeling-styring.
Dette er gøy. For første gang skal både Ferrari og McLaren få konkurranse av Skoda – i samme klasse.