-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Qashqai med 14 km strek
Dette er en ny måte å vise frem en bil på: med en 3D penn.
Luftgitar har du kanskje spilt mye, men hva med luft-tegning? Ved hjelp av noe som heter 3Doodler kan du faktisk gjøre det.
Ut av pennen tyter det plasttråder som former seg tredimensjonalt slik du har tegnet dem.
Produsenten av denne pennen følger nok med på hva den brukes til, og nå kan vi slå fast at den største 3Doodle-tegningen viser en Qashqai.
Dette er jo som kjent Europas mest populære crossover, og siden dette også var den første crossoveren kan vi vel gå ut fra at de vet hva en cossover er.
Men mens Nissan produserer nesten en i minuttet ved fabrikken i Sunderland, brukte de involverte kunstnerne 800 timer på å tegne denne 3D-modellen.
Det er en som heter Gare de Prez som sto i spissen for prosjektet. Han har tegnet med 3Doodle i flere år, men her fikk han med seg noen flere. Det gikk tross alt med 800 arbeidstimer på denne, og de brukte tre uker før den var ferdig.
Skulpturen måler 4,4 ganger 1,6 meter og pennene sladret om at det var brukt til sammen 13,8 km «strek».
Streken som tyter ut av disse pennene er ren plast som varmes opp til 230 grader og presses ut som en 0,7 millimeter slange som størkner slik pennen har indikert.
Dette må altså overhodet ikke forveksles med 3D-printing, men også 3D-skriving brukes til mye mer enn moro og kunst – industrien har begynt å bruke dette som et konstruksjonsverktøy også.
Men akkurat her er det bare dekorativt. En skikkelig hi tech skulptur som skal vise frem den mest jålete Qashqaien av dem alle: en Black Edition.
Skjønt denne er enda mer eksklusiv.
Den «ekte» Black Edition er fremstilt i 3.360 eksemplarer (Hvordan i alle verden finner man frem til slike tall? 58x58 minus 4?). Denne finnes garantert bare i ett eksemplar.