-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

EuroNCAP
De sikreste smellene i 2022
EuroNCAP har presentert en liste over de sikreste bilene som ble testet i 2022. Her finner vi ikke en eneste europeer.
Hvert år publiserer EuroNCAP en liste over de sikreste bilene innenfor hvert av deres segmenter. Man må score høyt innen alle kategorier – sikkerhet for voksne, sikkerhet for barn, sikkerhet for myke trafikanter og elektroniske hjelpemidler – for å komme med på listen.
Mange blir nok overrasket over at listen er kjemisk fri for europeiske bilmodeller. På den annen side inneholder den to (for oss) ukjente kinesere og to (for oss) velkjente amerikanere.
Hyundai Ioniq 6 som snart er på vei mot Norge vinner kategorien Large Family Car. I kategorien Small Family Car er det kinesiske Ora Funky Cat som står øverst på pallen.
Den har vi foreløpig ikke sett på norske skilter, men kanskje resultatet av kollisjonstesten kan trigge noen til å starte import?
Tesla topper hele to kategorier – Model S er best i klassen Executive Cars mens Model Y er beste Small Off-Roader. Siste topplasseringer stikker Wey Coffee 01 av med som vinner av klassen Large Off-Roader. Den er heller ikke representert i Norge så vidt meg bekjent.