-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Renderinger:
Fugl Fønix fra Stellantis
Lancia skal gjenoppstå som et premium-merke under Stellantis-paraplyen. Det innebærer også at klassiske modellbetegnelser kan få nytt liv.
De siste årene har Lancia vært begrenset til en eneste modell, Ypsilon, og denne har i tillegg kun vært solgt på hjemmebane. Der har den til gjengjeld gjort det så bra at den til tider har ligget på andreplass på den italienske registreringsstatistikken.
Lancia-sjef Luca Napolitano har lagt frem ambisiøse planer og lovet at merket fra 2024 igjen skal eksporteres til andre markeder.
I planene ligger tre modeller – inkludert en ny generasjon Ypsilon, en elbil i kompaktklassen samt en ny crossover som kan få betegnelsen Aurelia.
Når Lancia igjen skal bevege seg utenfor Italias grenser starter de med Østerrike, Belgia, Frankrike, Tyskland og Spania, men allerede i 2025 utvides eksporten til også å gjelde andre markeder. Med en økende portefølje av elbiler kan Norge da muligens komme på kartet.
Napolitano antyder 100 kompakte showrom i 60 europeiske byer, og han forventer samtidig at halvparten av kundene vil kjøpe sin Lancia via nett mot slutten av dette tiåret.
Første nye modell blir som nevnt en ny generasjon Ypsilon. Denne skal på markedet i 2024 basert på STLAs kompakte plattform og tilbys med både bensin- og elmotor. Det betyr at den blir siste Lancia med fossilmotor, samtidig som den blir merkets første elbil.
Andre modell ut blir en helelektrisk crossover / SUV i kompaktklassen med lansering i 2026. Den blir første Lancia med høy bakkeklaring og merkets nye flaggskip.
Trolig blir den døpt Aurelia – en klassisk betegnelse som ble brukt i perioden 1950-1958 på en serie med ulike karosseriformer – sedan, coupé, spider og cabriolet.
Et annet ikonisk navn dukker opp ved lansering av den tredje modellen når Delta dukker opp som elbil i kompaktklassen i 2028 basert på STLAs medium plattform.
Lancia er sammen med Alfa Romeo og DS utpekt som Stellantis-gruppens premium-merker, og Napolitano lover ren italiensk eleganse med myke overflater og høy kvalitet. Han vil lokke til seg kunder som i dag kjører Tesla, Volvo eller Mercedes EQ.