-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Dennis Olsen tilbake i Carrera Cup
Etter en lang pause sparkes den tyske serien i gang igjen på Nürburgring i helgen.
Den tyske Porsche Carrera Cup-en er Dennis Olsens hovedprioritet i årets sesong, men en lang sommerpause har gjort at Porsche Junior-føreren fra Våler i Østfold har fått bryne seg på noen andre utfordringer i mellomtiden.
Forrige helg kjørte han sitt første løp i en Porsche 911 GT3R i det tyske langdistansemesterskapet VLN på Nürburgring Nordschleife.
På den legendariske banen hadde Dennis god fart gjennom hele løpet, og var på sin beste runde kun sekundet bak Porsches fabrikkfører Patrick Pilet som sammen med Jörg Bergmeister vant løpet på den drøyt 24 kilometer lange banen.
- Det var en veldig bra helg hvor jeg fikk lært masse uten noe press om resultater. Jeg tok ingen sjanser i løpet, men er veldig fornøyd med resultatet, sier Olsen.
Helgens runde i den tyske Porsche Carrera Cup-en går kun på deler av den kortere Grand Prix-banen, så det blir et annerledes løp for Olsen som ikke har vært bak rattet på sin «vanlige» bil siden juli.
- Det blir spennende å komme tilbake i bilen, og det blir en liten tilvenning. Det gjelder å finne igjen den gode rytmen. Samtidig har jeg unngått ”rattrust” gjennom sommeren ved å kjøre mye, og kjøretrening er alltid positivt, sier Olsen.
Helgens to løp utgjør årets nest siste løpshelg i mesterskapet, og Dennis legger ikke skjul på at det ville smakt godt med en seier før sesongen er omme.
- Andreplass er min beste plassering så langt i år, så jeg har veldig lyst til å stå øverst på pallen før sesongslutt, sier han.
For at det skal gå denne helgen, er Dennis avhengig av å levere gode tider i lørdagens kvalifisering. Med helt like biler er forbikjøringer nemlig en vanskelig affære.
- Man må nesten starte som nummer én eller to for å ha mulighet til å vinne, så det gjelder å levere på tidkjøringen, sier han.
Foran helgens runde ligger stortalentet på tredjeplass i den tyske serien, og er soleklart beste førsteårsfører. Han har også et godt forsprang til de som ligger bak ham på sammenlagtlisten.
- Oppover er det imidlertid ganske tett, så det kan være mulig å klatre litt hvis alt klaffer i de siste løpene, avslutter han.