-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
DTM blir elektrisk
Schaeffler er en av de siste store som har valgt utgangsdøren fra Formel e. Samtidig har de vist et forslag som kan gjøre DTM batterielektrisk.
Etter at Audi, BMW og Mercedes har bestemt seg for å trekke seg fra Formel e, er det nå Schaeffler som har funnet utgangen.
Du har kanskje ikke hørt om dem, men de er en av bilindustriens mest betydelige underleverandører og har vært en sterk støttespiller for Formel e.
En rekke av systemene og de tekniske komponentene kommer derfra.
Litt synd for Formel e – det virker så lovende med neste års Gen 3 chassiser som deltakerne endelig kan boltre seg med – men det er da heldigvis konkurrenter tilbake.
Schaeffler trekker seg slett ikke fra bilsport. Ved den siste DTM-helgen i Nuremberg, viste de et levende forslag til fremtidens DTM-bil.
Batterielektrisk selvfølgelig, men med spesifikasjoner som tyder i retning av at dette ikke blir noen sinke.
Med 1200 hester og toppfart godt over 300 km/t og en akselerasjon som sikkert blir hinsides, burde en slik bil kunne være med på å opprettholde DTMs renommé som en av verdens tetteste racing-serier.
Schaeffler regner med en motor på hvert hjul, men ser også på en transmisjon med trinnløs variabel utveksling. Meningen er at disse bilene skal være rullende laboratorier, derfor er også Mahle sterkt inne i bildet med helt nye versjoner av sine systemer for termisk management.
I den bilen man brukte til demonstrasjonen var effekten nesten 1200 hk – dobbelt så mye som i dagens DTM biler. Samlet dreiemoment på 1280 er også det dobbelte av dagens. Null til hundre på 2,4 sekunder er nesten et halvt sekund raskere enn i dag.
Hvor store batteriene skal være, og dermed tyngden på bilen (og lengden på løpene) har man enda ikke besluttet.
Den tidligere F1-føreren, Gerhard Berger, er sjef for DTM og ikke i tvil om at denne bilen kommer. Og hvis det blir denne, blir den jo faktisk ganske fin å se på også.
Berger regner med å starte en fullelektrisk DTM-serier så snart som i 2023.