-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
Møller Bil Hvam:
Servicemarkedssjef
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Møller Bil Nesttun:
Servicemarkedssjef
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Nils Bohlin, 3-punkt beltets far, er død
Tre-punkts beltet er på mange måter en av de store vendepunktene i bilhistorien. Dels fordi det åpenbart har reddet mange liv. Men også fordi det lå der, krevde medvirkning av fører og passasjer, og derfor minner oss på at sikkerhet er vesentlig og opp til oss. Nå er oppfinneren av dette død.
Det gjorde han fort, allerede på høsten 1959 satt det trepunktseler i Volvoer som ble solgt i USA, og et år etter fantes de også i eksportbilene til USA. – og det tok ikke lang tid før bilfabrikker over hele verden hadde kopiert opplegget.
Det fantes jo ikke rulleseler den gangen, så de nye var kompliserte, og tok plass, men det var åpenbart for alle at i forhold til magebelter, som hadde vært brukt en stund da, var de en stor forbedring. Magebeltene holdt for det første ikke kroppen skikkelig på plass når det smalt, for det andre kunne den tunge, ofte skarpe, metallspennen som satt rett foran navlen, forårsake sine egne skader hvis trykket ble stort nok.
Bohlin fortsatte å jobbe hos Volvo frem til han gikk av med pensjon i 1985. Han var i høy grad med på å gi Volvo den sikkerhetsprofilen de fremdeles lever høyt på. I slutten av september ble han opptatt i National Inventors Hall of Fame i Akron, Ohio. Han hadde hjertetrøbbel og kunne ikke møte personlig. Han døde samme dag hjemme i Tranås.