-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Et skikkelig Bugatti-mysterium
Av en eller annen grunn har det plutselig dukket opp to bildeserier som viser Bugattier vi ikke ante eksisterte. Er dette et ledd i å mørne oss for en ny Bugatti?
Det er ingen grunn til å tro at disse bildene ikke er offisielle. Det har vi en troverdig norsk kilde på.
Men vi har heller ikke et eneste holdepunkt for å tro noe som helst om hvorfor disse bildene plutselig dukker opp nå, bortsett fra at amerikanske Autoblog nylig intervjuet Bugattis designsjef.
Nå er kanskje ikke tegningen av den åpne bilen spesielt sensasjonell. Det var ikke unaturlig av designsjef Achim Anscheidt å leke seg med en åpen versjon av en åpen Veyron, med ganske mange preg som pekte fremover mot Divo.
Han arbeidet også med noe som het W16 Coupé internt. Den forble bare en idé og et sett renderinger. Dieselgate gjorde at Volkswagen måtte begrense seg og ikke boltre seg med for mange ekstravagante prosjekter.
Det var vel det som gjorde at den mest oppsiktsvekkende av disse avsløringene heller ikke ble noe av. Dette er imidlertid en bil som åpenbart kunne gjort Bugatti til en to-modell produsent.
Internt het denne Atlantic, oppkalt etter en av 30-årenes Bugattier. Den var helt klart ment å ligge litt under Chiron som skulle komme i 2016.
Selvfølgelig snakker vi luksus og eksklusiv. Men kanskje med måte?
Her snakker vi frontmotor, ikke mer enn V8 fra Audi, og åpenbart en rekke detaljer hentet fra delebingene til Volkswagen-gruppen.
Dørene som åpner skrått frem- og oppover ser ut som de også hører til standard-uttrykket fra VW. De er helt like de som fantes på 1-liters bilen XL-1.
De bildene som nå har dukket opp viser klart at her har vi en meget brukbar Grand Touring bil, med suveren bagasjeplass – noe helt annet enn ego-mobilene vi er vant til fra den kanten.
Bildene er så gode at det ikke er muligheter for at disse kan ha blitt «fotoshoppet».
Men som et absolutt bevis på at bilen var virkelig, og noe som gjør at vi i enda større grad kan spørre om hvorfor i all verden dette ikke ble noe av, er det vi fant på linkedIn siden til Erik Skoglund.
De av dere som har hengt med oss siden tidenes morgen har møtt ham på BilNorge.no, han jobber som designer på fremtidsprosjekter for VW Gruppen i Potsdam, og her har han et bilde av denne bilen og skriver «This was an awesome project. Happy to have been there!»
Men som sagt. En «lekkasje» som denne skjer ikke uten planlegging.
Så hva ligger bak?
Bugatti-sjef Stefan Winkelmann har for lengst lovet oss overraskelser i 2020. Er dette for å fortelle hva de allerede har vært innom når vi i løpet av året skal blendes av en ny skapning?
I så fall en dårlig idé. Dersom jeg blir servert en ny irrelevans, a la fjorårets Genève-spesial, la Voiture Noir eller Centodieci i august, kommer jeg i hvert fall til å spørre etter Atlantic.
Jeg kunne bare tenke meg en litt mer elegant grill.