-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
DNB Finans AS:
Key account manager
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger Midt-Norge
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
RSA:
Salgs- og forhandlerkoordinator - RSA
-
Norges Bilbransjeforbund (NBF):
Områdeleder Bransje- og medlemsservice
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
Chevy i viktig volumklasse
Chevrolet Europa er i ferd med å posisjonere seg i forskjellige segmenter. Deres nye Captiva ser interessant ut, og nå byr de Passat, Avensis og Mondeo opp til dans.
Epica er betegnelsen på en ny sedan i Passat-klassen fra den koreanske produsenten som tidligere lød navnet Daewoo. Den har mål (se tabell nederst på siden) omtrent som en ny Passat sedan og står på en akselavstand som strekker seg 2.700 mm. Utseende virker langt fra skremmende, og med sin moderne Chevrolet profil vil den ganske sikkert finne sine kunder.
Rekkesekser og diesel
Hvor mange av dem som blir norske er relativt usikkert, for bilen skal i første omgang tilbys med en tverrstilt rekkesekser som yter 142 hester. Siden dette høres ut som en lite avgiftsgunstig bil for Norge, er det sikkert en trøst for Chevrolet-forhandlerne at den på sikt også skal tilbys med Chevrolets nye dieselmotor.
Den norske importøren planlegger lansering i juli/august og går for biler med et omfattende komfort- og sikkerhetsutstyr. 5-trinns manuell gearkasse er standard ved begge motorer, men de kan også kombineres med en 5-trinns, eletronisk styrt automatkasse.
Epica og noen viktige konkurrenter:
| Modell | Lengde | Bredde | Høyde |
| Chevrolet Epica | 480 | 181 | 145 |
| Ford Mondeo | 473 | 181 | 143 |
| Hyundai Sonata | 480 | 183 | 146 |
| Toyota Avensis | 463 | 176 | 148 |
| VW Passat | 477 | 182 | 147 |