-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgssjef
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Europa-aktuell Genesis
Hyundai har lansert andre generasjon av sin store sedan Genesis under Detroit-utstillingen. Selv om Hyundai ennå ikke kan kalle seg et premium-merke, tilsier bilens størrelse at dette er en konkurrent til blant andre BMW 7-serie.
For første gang i en Hyundai-sedan, leveres bilen med firehjulsdrift, kalt Hitrac. Systemet kombineres med elektronisk styrt fjæring, CDC, Continous Damping Control.
Hyundais såkalte Fluidic Sculpture-design, som debuterte på Sonata i 2009, har blitt raffinert og modifisert på den nye Genesis i en slik grad at den nå kalles generasjon 2.0. Et særtrekk ved eksteriøret er den enorme sekskantete grillen.
To motoralternativer er tilgjengelige fra starten, begge ser ut til å være tiltenkt det amerikanske markedet – for Europa vil vi nok se motorer med mer moderat slagvolum.
Toppmodellen får en 5,0-liter V-åtter med 426 hk, mens «økonomiutgaven» er satt opp med en sekssylindret 3,8-liter som yter 325 hk.
Genesis skal produseres i Ulsan-fabrikken i Sør-Korea. Leveransene til USA starter på vårparten. Det er foreløpig ikke kjent når den blir å se på europeiske veier, men vi har grunn til å tro at det skjer i løpet av inneværende år.
Søstermodellen til Genesis er Kia Cadenza som høster stor anerkjennelse i USA.