-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Golf som Clubsport
Clubsport-begrepet er velkjent hos Porsche. Nå skal også VW bruke det på den heftigste Golf GTI noen gang.
Dersom dette er ment som en fødselsdagspresang, kommer den litt for tidlig. Golf GTI ble ikke lansert før i juni 1976, og denne er klar allerede tidlig på vårparten.
På den annen side kommer den til helt riktig tid for de nye norske avgiftene, der ytelse får stadig mindre betydning.
For dette er nemlig den sterkeste Golf GTI noen gang.
Også denne skal hete GTI, men altså Clubsport i tillegg. Og her skal jeg love at det ikke bare er Porsche de har tatt etter, de har også hentet frem noe av det mest sexy ved kompressor-Mercedesene på 30-tallet.
De var kraftigere nok som de var, men i det øyeblikket du tråkket gassen helt i bånn, skjedde det noe mer. I et halvt minutts tid slo kompressoren inn, og du følte du fikk krefter til å fly.
Motorene holdt ikke under det trykket i lang tid, men som effektiv forbikjøringsmiddel var fenomenet unikt.
Her har du noe av det samme. 265 hester yter motoren «normalt», men en følbar kickdown-effekt gir deg ytterligere 25 hk. Men i en ganske begrenset periode (med mindre den begrensningen også kan overstyres via noe skjult elektronikk – verdt å sjekke ut når bilen er her.)
Motoren er den velkjente 2-liters turboen som vanligvis ligger på 220-tallet. Med de ekstra hestene her leverer den deg 100 km/t etter 5,9 sekunder og har begrenset toppfarten til 250 km/t.
Den er oppgitt til 0,7 liter/mil og 162 g/km – litt bedre med dobbelclutchen.
Du kan se utenpå at denne er litt annerledes. Ny splitter foran og en endret spoiler bak skal visstnok sørge for skikkelig økning av marktrykket.
Siden økt marktrykk gir økt fart gjennom kurver, utstyres bilen som standard med bøtteseter. Men hvis de blir litt for trange for hekken din, kan de uten ekstrapris byttes ut med Golfens vanlige møbler.