-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Bruktbilselger
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Bilia Jensen & Scheele:
Servicemarkedssjef, Jensen & Scheele
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Hot Wheels med superbil-rekord
Vi pleier å få med oss nye biler fra Gordon Murray på disse sidene. Her har du en av dem.
Han har vært i sentrum for avansert bilkonstruksjon siden han tegnet Formel 1 biler for Bernie Ecclestone i tidlig steinalder.
Hans F1-gatemodell fra McLaren-tiden på midten av nitti-tallet rager fremdeles høyt over de fleste andre superbiler.
Og nå har han bygget to nye gatebiler under eget navn, T50 og T33, som allerede er i ferd med å få legende-status.
Hot Wheels er åpenbart også i ferd med å assistere i legende-byggingen.
Disse 1:64 skala modellbilene må man begynne å ta på alvor. Stort utvalg, nydelig finish og overkommelig pris, og med den skalaen får man plass til dobbelt så mange som med de vanlige 1:43 modellene, for ikke å snakke om de på 1:8.
Hot Wheels har også tatt for seg Murrays nyeste konstruksjoner og har sannsynligvis fått god hjelp av julen – i hvert fall har salget nå rundet en million eksemplarer av deres T33-versjon.
Litt flere enn originalen, der er produksjonen begrenset til 100 eksemplarer per type.
Prisen er også litt annerledes. Hadde du stått i køen for den egentlige T33 ville prisen startet på rundt to millioner dollars.
For de pengene fikk du bl.a. en V12 Cosworth motor på 3,9 liter som drar 11.000 omdreininger og leverer mer enn 600 hk,
Og en bil med Gordon Murrays signatur overalt – det vil si at det er ikke et eneste overflødig gram å finne noe sted. Hos ham er vekten den største fienden.
PS.
Hvis du synes en Hot Wheels versjon av Gordon Murrays superbiler blir for puslete så vit at du kan kjøpe en T50 fra Amalgam, i 1:8 skala. Den er 54 cm lang og kunstnerne der bruker rundt 400 timer på å fullføre en modell. Det skal jeg si du må betale for!