-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Den neste E-Klasse?
Konseptbilen Fascination sier mye om neste års E-Klasse.
Alvor
Da vi forhåndsomtalte drømmebilen Mercedes-Benz skulle vise i Paris skrev vi at vi skulle ønske denne antydet noe som skulle komme. At vi kunne ta den på alvor.
Etter at vi har sett den og tatt på den og luktet den (smakt den har vi ikke) og sittet inne i den ønsket vi oss denne bilen i enda større grad.
Og etter at vi hadde en lang prat (intervju heter det visst) med Daimlers nye designsjef, Gordon Wagoner – tidligere sjef for Daimlers designfilial i California – tror vi faktisk på at dette kan bli noe i nærheten av en realitet.
Egenart
Noe av det han sier er for eksempel at han ikke er så opptatt av at alle Mercedesene skal likne hverandre på tvers av modell-seriene. En E-Klasse kan med andre ord ha sin helt klare egenart i forhold til en S eller en C.
Da er det med andre ord ikke noe argument at de skarpe konturene, linjene som ser ut som de står og vibrerer i helspenn og de nydelig modellerte flatene ikke skal kunne brukes på E-Klassen fordi det ikke er tradisjon for dem eller fordi de ikke er i bruk på de andre modellene.
Selvbevisst front
Den sterke kileformen, og den stasjonsvogn-coupé-aktige profilen er også verd å ta med seg videre. Vi ønsket å gjenoppdage Shooting Brake sier Wagoner og tenker nok ikke på Audis konsept fra Tokyo 2005, men på de opprinnelige engelske nobel-stasjonsvognene.
Se også på den nye fronten og vær enig i at den er ganske selvbevisst. Spennende lameller og dominerende stjerne og en flytende linjeføring fra A-stolpen og forover. Den er klar til å ete BMWer til frokost.
Blå CDI-motor
Under panseret er det ikke mye eksotisk, en 2,5 liters blå CDI-motor og en drivlinje som er hentet fra delehylla i produksjonsanlegget. Det er heller ikke noe som tyder på så radikale mål at vi må eliminere den som en E-Klasse forsmak.
Det varer mange år før dere kan lese min håndskrift på nye Mercedes-modeller sier Wagoner. Men på den annen side har han sittet i ledergruppa så lenge, og selv tatt initiativet til svært mange av de mest spennende konseptbilene derfra at det skulle forundre mye om han viser frem denne bilen som min modell, uten at det kommer noe etter.