-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Bilia Jensen & Scheele:
Servicemarkedssjef, Jensen & Scheele
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, BMW Hønefoss
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
Møller Bil Hvam:
Servicemarkedssjef
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Utslippsfritt i luksusklassen
Snart kan den miljøbevisste toppsjefen ferdes utslippsfritt på vei til viktige møter.
Her er alternativet til den nylig lanserte S-Klassen. Under presentasjonen av den nye modellen avslørte den svenske toppsjefen, Ola Källenius, at lanseringen et elektrisk alternativ var nært forestående, og her er bilen knipset under testing.
Mye av den tunge kamuflasjen vi har sett på tidligere prototyper er nå fjernet, så vi får et bedre inntrykk av bilens lekre linjer.
Naturlige konkurrenter til den kommende EQS er de mest påkostede utgavene av Tesla Model S, men etter hvert også nylig lanserte Lucid Air samt en elektrisk Jaguar XJ som også er under utvikling. BMW kommer også med en eldrevet 7-serie.
La oss også nevne Porsche Taycan og kommende Audi e-tron GT, men disse er mindre enn den elektriske toppmodellen fra Mercedes.
Bilen er første modell på en helt ny Mercedes-plattform med betegnelse MEA2. Plattformen som ligger under EQC heter MEA1 og er en modifisert utgave av arkitekturen som ligger under SUV-ene med forbrenningsmotor.
Vi ser av bildene at bilen er lav og mer agil i formene enn en typisk Mercedes – ja, selv om vi sammenligner med elegante CLS. Det ser også ut som den har stor bakluke, i motsetning til S-Klassen. Rammeløse vinduer er et annet trekk som er overført fra konseptbilen Vision EQS.
Takket være den nye plattformen har designerne kunne benytte en lang akselavstand og korte overheng. Selv om bilen ser ut til å ligne CLS i størrelse, får den minst like god plass som en S-Klasse innendørs.
På et par av bildene får vi også en titt på innsiden, og ser at EQS får en tilsvarende stor, vertikal skjerm som nye S-Klassen er utstyrt med.
Selv om Mercedes foreløpig holder kortene tett til brystet vet vi at utviklingen på batterifronten går fort, så det er grunn til å anta at EQS i de mest påkostede versjoner kan få en rekkevidde på rundt 700 kilometer.
Det er neppe lenge til vi får flere detaljer, og vi blir ikke overrasket om det kommer en versjon med AMG-logoer og at det noe senere kommer enda mer luksuriøse utgaver under merkenavnet Mercedes-Maybach.