-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
MEKO Norway AS:
Leder for MEKO Academy (tidligere Promeister Academy)
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
Mitsubishi foredler sin suksessoppskrift
Mitsubishi har vist en serie nye konseptbiler de siste årene, og norske kunder strømmer til merket.
Elektrifisering er i vinden på årets Paris-utstilling der alle de store produsentene snakker om en renere fremtid i form av ladbare hybrider og rene elbiler.
Les også: Mye PHEV i fremtiden
Mitsubishi har allerede hatt sin ladbare Outlander på markedet flere år, noe som har gitt formidable utslag på den norske registreringsstatistikken. Hittil i år er Outlander nummer to på statistikken – kun slått av Golf. Og ni av ti Outlander-kunder velger ladbart.
Gjennom konseptbilene XR-PHEV II og eX Concept, en ren elbil med 400 km rekkevidde, har Mitsubishi demonstrert at de har mer på gang.
I Paris er det GT-PHEV som står i sentrum som en forsmak på så vel tekniske løsninger som merkets designretning fremover.
Les også: Vinner venner med flere ladbare SUV-er
Dynamic Shield er betegnelsen på den nye fronten som etter hvert har funnet veien til flere produksjonsutgaver, blant annet ASX som står foran et ansiktsløft og Outlander som gikk gjennom en slik behandling i fjor.
GT-PHEV Concept er basert på en nyutviklet plattform for elbiler, mens dagens Outlander har fått en elmotor inkorporert i en tradisjonell bil. Det gir nye muligheter når det gjelder tekniske løsninger og design.
Konseptbilen har en 25 kWh høytetthets batteripakke montert under gulvet som opptar lite plass og sørger for et lavt tyngdepunkt. Det er dobbelt så høy kapasitet som i dagens Outlander PHEV.
Dermed antyder Mitsubishi en ren elektrisk rekkevidde på 120 kilometer – opp fra dagens 52 km. Etter NEDC-syklusen har den et oppgitt CO2-utslipp på 26 gram per kilometer (ned fra 41 g/km) og en total rekkevidde på 1200 km med full tank og toppladede batterier.
Bensinmotoren er en 2,5-liter konstruert for hybride formål. I tillegg har konseptbilen en kraftig elmotor foran (122 hk) og to bak (hver på 61 hk) slik at den kan kjøres med firehjulsdrift også når den kjøres elektrisk.
Selv om GT-PHEV er en konseptbil kan vi regne med at de teknologiske løsningene blir å finne i neste generasjon Outlander, samtidig som vi vet at Mitsubishi er i ferd med å utvikle en ny modell som skal tette nisjen mellom Outlander og ASX.