-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Scoop: Ny S80 avslørt
Volvo er i ferd med å utvikle neste generasjon S80. Bilen kommer trolig på markedet neste sommer, men vi kan allerede nå avsløre de første computertegninger.
V70 er bestselger i det norske storbilsegmentet som domineres av stasjonsvogner. På tross av at den trekker på årene selger også S80 brukbart med 92 biler i første halvår. Men neste år kan salget løftes til nye høyder, da lanseres nemlig en helt ny modell som utfordrer A6, 5-serie og E-Klasse.
Evolusjon
Designet er en videreføring av dagens modell med klare trekk fra V70 (front) og S60 (takbue og hekk). Sideblinklysene er på plass i speilhusene som hos de fleste biler i dette segmentet og frontlyktene er sammensatt og plassert bak klart glass.
Men det er dyptgripende endringer også under overflaten. En talsmann for Volvo sier: Våre ingeniører har arbeidet hardt for å perfeksjonere kjøreegenskapene slik at de skal appellere til entusiaster så vel som eksisterende Volvo-kunder.
Også V8
Mens dagens S80 har en sekssylindret 2,9-liter på 272 hester som kraftigste alternativ, er det sannsynlig at neste S80 vil bli tilbudt med V8-motoren som ble utviklet for XC90 – en 4,4-liter med 315hk. Denne kan i tradisjonell Volvo-stil monteres på tvers og det er også trolig at noen av modellene vil tilbys med 4-hjulsdrift.
Talsmannen sier: Når vi har tatt jobben med å utvikle en V8-motor, er det sannsynlig at vi benytter den også i andre modeller enn XC90. Det er fortsatt tidlig i utviklingsfasen, men firehjulsdrift er jo tilgjengelig i mange av våre øvrige modeller.
Sannsynligvis må vi vente til Geneve-utstillingen 2006 for å få våre antagelser bekreftet.