-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Snart kommer den ut av kamuflasjen
Her er ferske bilder av Alfa Tonale under testing i Lappland, men om noe uker kaster den all kamuflasje.
Dette er en etterlengtet bil for Alfistis, men nå har den italienske produsenten lovet at den endelig skal vises offentlig den 8. februar. Omtrent et år etter opprinnelig plan.
Det er snart tre år siden vi fikk det første hintet om Alfas nye SUV da den ble vist som konsept på Genève-utstillingen.
Siden vi har vi sett prototyper under testing ved flere anledninger, og disse sammen med renderingen fra vår illustratør viser at produksjonsutgaven ligger tett opptil konseptet.
Våre kilder hevder at de første bilene vil være på plass hos forhandlere i utvalgte markeder til sommeren.
Tonale skal bygges på Stellantis-gruppens fabrikk i Pomigliano d’Arco i Italia hvor også Fiat Panda produseres.
Men disse to har lite til felles. Tonale skal nemlig dele plattform med Jeep Compass og Renegade hvilket innebærer at den kommer som ladbar hybrid.
Alfa har uttalt at Tonale er starten på merkets store omstilling, og ett av elementene kan da være at den kun skal tilbys med elektrifiserte drivlinjer på veien mot full elektrifisering for Alfa fra 2027.
Jeep Compass og Renegade kombinerer 1,3-liters bensinmotor på forhjulene med elmotor på bakhjulene. De tilbys i to utgaver med 190 eller 240 hestekrefter og en batteripakke på 11,4 kWt gir en rekkevidde på snaue 50 kilometer. Se ikke bort fra at Tonale får en drivlinje med enda mer effekt.
Alfa Romeos første rene elbil blir trolig en kompakt crossover som skal på markedet i 2024.