-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Maseratis andre SUV
På Detroit-utstillingen i 2003 kom Maserati med et SUV-forslag. Kubang het den. I Frankfurt kom de også med en SUV de kalte Kubang – men dette var noe helt annet.
Giorgetto Giugiaro fortalte om den første Kubangen at det var noe han og hans folk hadde tegnet og bygget på et par raske måneder. Det var med andre noen som plutselig hadde kommet på noe som ”kanskje en god ide”.
SE: En Maserati du aldri har sett maken til
Gårsdagens debutant virket adskillig mer gjennomtenkt. Den så ut som hel ved, designet av Maseratis egne folk og bygget på en måte som tyder på at vi allerede nå kan være ganske nær produksjonsutgaven.
Det er vel egentlig ganske naturlig å tenke seg synergier her – rett på andre siden av midtgangen sto det et annet Fiat-eid merke, nemlig Jeep. Og det er klart Jeep har elementer å by på til sine europeiske kolleger.
Men allikevel ble det snakket meget om hva som skal til for å få denne nye bilen på hjul.
Det skal spesialutvikles egne Maserati-motorer til denne bilen. De konstrueres av folk under kommando av Paolo Martinelli, som nå leder Maserati Powertrain. Men i 30 år har han vært hos Ferrari, også som motorhøvding i Formel 1, og hans nye Maser-motorer skal bygges hos Ferrari.
Og produktutviklingsavdelingen hos Maserati jobber nå med en 8-trinns automat, spesielt for Kubang, samtidig som de jobber med spesifikasjonene for styring, bremser og opphengning. Ikke et ord om Jeep-deler, men man har egentlig ikke sagt noe om 4x4-systemet heller.
Hvordan den tar seg ut? Det er mulig det er øynene som ser, men jeg synes den ser lettere, litt mer elegant ut enn de store fra for eksempel Infiniti eller Lexus. Men det er noe med disse store greiene jeg ikke helt blir dus med.
Men det er i hvert fall ingen tvil om at denne store bilen fint klarer å bære Maserati-grillen. Enda den er enorm i denne utgaven.