-
Bilia Norge:
Plassjef, Bilia Insignia Bergen
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Fornuft – og en smak av følelser
Da første generasjon av Toyota RAV4 og Kia Sportage kom til Norge omtrent samtidig med de Olympiske Leker, definerte den første en ny klasse kompakte SUVer, mens den andre var det vi gjerne kaller for en genuin drittbil. Snaut 20 år senere er svært mye forandret.
Først publisert i Bil 7-2013.
Oppgraderingen av RAV4 er den største og mest vellykkede testteamet har sett av noen Toyota de siste årene. En ting er eksteriøret, der den har blitt lavere, bredere og lengre – noe som sammen med betydelig dristigere linjer har gjort den til en mye tøffere bil.
Begge bilene fremstår som tøffe familiebiler, og uttrykker en soliditet, som jo også har blitt noe av varemerket til disse to merkene. Til tross for at de fremstår som ulike, er det noe distinkt med den asiatiske designlinjen som sørger for at de glir godt inn i et stadig voksende segment.
Samme lest
Da de kompakte SUVene gjorde sitt inntog kunne du stort sett regne med følgende nøkkel sammenlignet med en tilsvarende stasjonsvogn: 65 prosent av bagasjeplassen, og rundt 100.000 kroner opp i pris. Likevel løp folk for å kjøpe.
Det som er gledelig med denne klassen nå, er at plassutnyttelsen er blitt betydelig bedre. I dag gir en kompakt-SUV god plass til både bagasje og passasjerer, og en innvendig design som bidrar til trivselen.
Løft
LES VIDERE:
Del 2
Vårt valg
Testvurdering og poeng Toyota RAV4
Testvurdering og poeng Kia Sportage