-
Tromsø Billakkering AS:
Bilskadereparatør
-
Bilplaneten AS:
Mekaniker / Teknisk leder
-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Dobbelt VM-gull til Toyota
Toyota sikret seg i helgen VM-gull for både førere og team i FIA WEC. Men løpet ble vunnet av debutanter.
Så glade blir man nå man har sikret seg VM-gull for både team og førere - legg merke til den japanske "caps"-varianten:
Toyota-førerne Anthony Davidsson og Sebastien Buemi hadde VM-gullet for førere i lomma allerede før de startet den åttende og siste VM-runden i FIA World Endurance Championship (FIA WEC) – sekstimersløpet på Interlagos-banen i Sao Paulo.
De kjørte inn til andreplass i Brasil, men det holdt til seier i sammendraget. Toyota endte på 289 poeng foran Audi med 244 og Porsche med 193 poeng.
Toyota hadde store ambisjoner da de gikk til Formel 1, men klarte aldri å innfri. Derfor smakte det herlig å sikre seg den første VM-tittelen siden de vant Rally-VM for team i 1999. (Finske Tommi Mäkinen vant fører-VM i en Mitsubishi.)
Sekstimersløpet i helgen ble vunnet av Porsche-trioen Romain Dumas (Frankrike), Neel Jani (Sveits) og Marc Lieb (Tyskland) – den var den første løpsseieren for Porsche siden årets comeback i WEC.
Men det ble også en svært dramatisk helg for Porsche da Marc Webber krasjet stygt en halv time før løpsslutt. Det var ikke mye igjen av bilen han kjørte, men ifølge Porsche tyder det ikke på at den tidligere Formel 1-føreren fra Australia har pådratt seg alvorlige skader.
VM-runden i Brasil markerte også det siste løpet for danske Tom Kristensen som i en alder av 47 år velger å legge hjelmen på hylla. Den sympatiske dansken har behørig skrevet seg inn i historiebøkene med ni seire i 24-timersløpet på Le Mans.