-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Toyota med nye småbil-planer
Samtidig som samarbeidet med Peugeot/Citroën om en europeisk minibil – nå er det forøvrig bekreftet at fabrikken blir lagt til Polen – er i startfasen, forteller Toyota at de planlegger en billig-SUV for utviklings-land. Bygges kanskje med Daihatsu-hjelp i Malaysia.
Sammen med datterselskapet Daihatsu jobbes det i retning av en liten bil som skal ha en salgspris på rundt 6000 dollars. Den skal også kunne fremstilles i ren personbilform, og begge typene skal bygges i 30-40.000 eksemplarer hver, i året.
Daihatsu Terios (bildet) er utgangspunktet, målet er å få den på nett om tre år, og eksport vil skje til alle de markeder der fabrikken kan oppnå den planlagte tolltariffen på 5% som skal komme innenfor ASEAN frihandelsområde.
Foreløpig er planen å bygge bilen på Daihatsus fabrikk i Indonesia med motorer fra Toyotas fabrikk i Thailand, men samtidig er det åpenbart at Daihatsu nærmer seg et tettere samarbeid med Malaysiske Perodua. Et nytt selskap er i ferd med å bli etablert der Daihatsu og deres partnere skal eie 51 prosent, og Perodua de resterende 49. Så er planen at så snart dette selskapet er stiftet skal det kjøpe 51% av de to Perodua-produsentene i Malaysia.
Det er da åpenbart for de fleste at dermed kommer japanerne til å bli dominerende i denne 115.000 biler pr. år (i år) bedriften, der Daihatsu nå bare eier 20%.
Utspillet har vakt ganske negative reaksjoner, fremdeles er det mange i området som ser på japanerne som aggressive imperialister. Men det er også mange som tar en positiv holdning til noe som i stadig sterkere grad ser ut til å være enda et ledd i Toytas globale strategi.