-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Smart spør: Hvilken milliard?
Vi fortalte om amerikanske ZAP som ville bestille mer enn 70.000 Smart Fortwo til en verdi av mer enn en milliard dollars. Nå sier Smart i Böblingen: Vi har ikke hørt om noen milliard.

Nå er det bare det at Autohaus kanskje ikke leste ZAP-teksten godt nok. Der fortelles det nemlig at bilene blir bestilt gjennom den frie Smart-importøren (i USA) Smart-Auto LLC.
Nå har de ikke spurt dette firmaet hvordan det står til. Sannsynligvis er ikke det i stand til å levere så mange biler, slik at man uansett, dersom det virkelige er hold i denne historien, må til fabrikken for å få kjøpt bilene.
Teknisk er det greit, ZAP har bygget om småbiler til USA-krav før og sier at også Smart de skal de få til å tilfredsstille alle offentlige USA-krav.
ZAP sier også at det var ikke meningen å antyde at de kunne selge alle 70.000 på et år (Mercedes sier at det er en kapasitet på max 10.000 slike biler/år i det amerikanske markedet), men sier at ved hjelp av forhandlerne anslår de avsetningsmuligheter for ca. 15.000 slike mikrobiler hvert år. ZAP sier at de allerede har faste bestillinger for mange tusen biler.
Nå skal vi ikke glemme at ZAP også var et av de selskapene som i sin tid skulle redde Th!nk, da Ford kom inn og rappet byttet rett foran nesen på de andre.
Les også: Privat-Smart til USA