-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
Seks og elektrisk
Covini, en gammel venn med seks hjul, jobber nå for å gjøre dem elektriske.
Jeg vet ikke hvilken bil det var som inspirerte Ferruccio Covini til å bygge en svær bil med fire hjul foran og to bak – var det Tyrells P34, eller var det Fords konseptbil, Seattle-ite XXI fra 1963, eller hva var det?
La oss si det sånn at fordelene for en gatebil ikke er helt åpenbare, bortsett fra at seks hjul gjør en bil unik. Og det er kanskje grunn god nok til å legge på vekt og komplikasjoner i det segmentet?
Men på den annen side har Covini syslet med denne bilen i 10 år nå, uten at noen har bitt på kroken.
Han var på Goodwood i sommer også, for å vise seg frem for folk som nok ikke har sett ham og bilen hans før. Klart den vakte oppsikt, og vi fikk gjentatt de gamle argumentene om at mer gummi på veibanen øker kurve-egenskapene og sørger for at det stopper mer effektivt.
På Goodwood brukte den en V-åtter fra Audi, montert nord-syd bak føreren. Vi snakker atmosfære-ladet og 434 hk. Bilen, selv om den er schvær, veier tross alt ikke mer enn 1150 kg. Forhjulene er forresten 15-tommers, med 205/45 dekk, mens bakhjulene måler 345/25-20.
Covini fortalte at han nå jobber med en hybrid-utgave av sekshjulingen sin. Han antyder at det er forhjulene som skal trekkes elektrisk, mens bakhjulene fortsatt skal tilhøre den nåværende drivlinjen.
At han også snakker om bare en el-motor er litt underlig, hvis en motor skal dra to eller fire forhjul høres det litt komplisert ut.
På den annen side har han jobbet hardt for å få hjulene og opphengningen så lett som mulig, så det er sannsynlig at han ikke ønsker å kludre det til ved å legge motorer til hvert hjul.
Men vi får følge med, det kan jo hende at vi her ser konturene av verdens første sekshjuls elektriske med el-drift. (Enda bra den japanske Eliica også har fire hjul bak, ellers hadde den stukket av med den prisen).