-
Bilia Norge:
Plassjef, Bilia Insignia Bergen
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Ikke såå veldig sprek...
Volkswagen hadde lovet å vise en Performance-Passat i Detroit. Da den dukket opp gikk mange skuffet fra stedet.
Volkswagen USA har sin egen Passat som både produseres og selges eksklusivt på det amerikanske kontinentet. Og den er populær, de 117.023 som ble solgt i 2012, var visstnok det høyeste antall Passat solgt i Nord-Amerika noensinne.
Men nå hadde altså Volkswagen USA lovet å vise en sprek spesialutgave på messen, og spekulasjonene var mange på forhånd.
Den vanlige USA-Passaten tilbys med to alternative bensinmotorer, en 5-sylindret 2,5-liter med 170 hk og en 3,6-liters sekser med 280 hk.
Kanskje er det for å markere at du ikke trenger stort slagvolum for å oppnå høy effekt at VW nå viser den spesielle Passaten – amerikanerne har jo tradisjonelt sverget til V6- og V8-maskiner opp gjennom årene.
I Passat Performance Concept sitter en turbomatet 1,8-liters TSI-motor. I Europa har vi jo lært oss til å sette pris på små slagvolum med pustehjelp – denne varianten yter 250 hester og er koblet til en 6-trinns automatkasse som sender kreftene til forhjulene.
Konseptbilen har videre bi-xenon hovedlys med AFS og LED baklys, i tillegg til karbonfiber dekor i eksteriør og interiør. Ser visstnok veldig kul ut.
Ellers er det ikke så mye mer «Performance» - bortsett fra 19-tommers felger, doble eksosrør, sort taktrekk, sportsseter i skinn, og et sportschassis som plasserer deg nærmere asfalten enn ellers.