-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Ventetid på førerkort
Statens vegvesen opplever stor pågang av folk som vil fornye førerkortet før ferien. Over dobbelt så mange fornyet førerkortet i mai i år i forhold til samme måned i fjor.

- I juni forventer vi rekord, sier Jan Edv. Isachsen i Vegdirektoratet, og ber folk regne med noe ventetid.
- Vi antar at dette er bobil- og campingvogneiere og andre som bruker litt større biler enn andre i ferien. Svært mange av disse har førerkort for lett lastebil som går ut i år.
- Produksjonskapasiteten for førerkortene er sprengt. Publikum må derfor vente noen ekstra dager før førerkortet kommer i posten, sier Isachsen. Normalt leveres kortene innen en uke, nå kan det ta opptil to uker.
Øker kapasiteten
Statens vegvesen jobber nå med å øke produksjonskapasiteten. Vi forventer mange fornyelser utover høsten ut fra at hele 300 000 med førerkort for lett lastebil har utløpsdato i år.
- Når noen er ute i god tid og dette sammenfaller med generelt stor pågang på våre trafikkstasjoner før ferien, blir det fort litt ventetid, sier Isachsen.
Han minner for øvrig om at de som ikke har behov for å kjøre lette lastebiler kan vente inntil ett år etter utløpsdato uten å måtte kjøre opp på nytt.
Kilde: Statens vegvesen