-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Ny Optima på vei
I påskeuken avdukes en helt ny Kia Optima – og ting ligger til rette for Norges-suksess. Oppdatert med bilde av produksjonsmodellen!
Nye Kia Optima skal avdukes på New York-utstillingen som hvert år avholdes i påsken. Foreløpig vet vi veldig lite konkret om bilen, men det hindrer oss ikke i å spekulere litt.
Dagens Optima ble lansert på nettopp New York-utstillingen, i 2010. Bilen har vært en suksess for Kia internasjonalt, men i Norge har ikke salget tatt helt av. At bilen kun har vært tilgjengelig i sedan-form er nok mye av forklaringen på de lave salgstallene (97 biler solgt i hele fjor og i år til sammen).
Men den kommende Optima kan endre på det. Tidligere i år viste Kia sitt lekre Sportspace-konsept (hvorfor må alle bilprodusenter absolutt kalle stasjonsvognene sine for Sport-ett-eller-annet?) – en bil vi håper peker i retningen av en ny Optima stasjonsvogn.
Samtidig er det også lov å håpe at en ladbar hybrid-versjon er på trappene. Hyundai har vist sin Sonata Plug-in, og da burde ikke veien være lang før drivlinjen kan befinne seg i en Kia Optima.
Og dagens Optima har jo også lekt med hybrid-tanken. Riktignok ikke i ladbar form, men det er ingen hindring.
Ladbare hybrider er virkelig den store snakkisen for tiden, så det er nok en kake også Kia vil ha et stykke av. Får vi en ladbar hybrid-Optima stasjonsvogn, like lekker som Sportspace-konseptet, bør salgsstatistikken kunne klatres raskere enn du rekker å si «Norges-bil».