-
Motor Forum Ålesund:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Asker og Bærum:
Bruktbilselger
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Møller Bil Oslo Vest Volkswagen:
Fagtekniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Customer Experience Manager
-
Helios Auto AS:
Support-medarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger – Innlandet
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Ny Merce-klasse
BMW har sin X3 og snart har Audi en Q5. Da må selvsagt også Mercedes ha et alternativ i klassen for kompakte SUVer.
GLK er betegnelsen på den nye modellen Carparazzi har knipset under testing. Og det ser ut til å være GL som har stått modell, skjønt GLK er vesentlig mindre. K i modellbetegnelsen står for kort.
Bilen henter en del komponenter fra nye C-Klasse. Det forventes at den debuterer på vårens Genève-utstilling eller allerede i Detroit i januar, og at den kommer på markedet i løpet av neste sommer som 2009-modell.
Les også "Ny tysk duell"
Stort spenn
Motoralternativene blir flere, men først ut blir trolig seksere for bensin og diesel. Senere vil det med stor sannsynlighet komme en kraftig 8-sylindret GLK 63 AMG.
For Norges del får vi håpe det også kommer mindre alternativer – 170-hesteren som sitter i 220 CDI kunne være et bra alternativ som innstegsmotor. Firehjulsdrift blir standard og det gjør trolig også 7G-Tronic automatkasse.
Da BMW lanserte X3 høsten 2003 mente de å ha et par års forsprang på sine konkurrenter. Nå viser det seg at de fikk drøye fire år uten tilsvarende produkter fra erkerivaler Mercedes og Audi. Men snart opphører altså monopolet.