-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Leaseplan velger Mekonomen
Dette kan bety et gjennombrudd for Mekonomen Fleet i Norge, mener konsernsjef Håkan Lundstedt (bildet) i Mekonomen.

Leaseplan er i sluttforhandlinger med Mekonomen om en avtale om verkstedtjenester og service. Mekonomen kaller dette "et gjennombrudd".
Adm direktør Anders Ree-Pedersen i Leaseplan bekrefter at de har forhandlet med flere verkstedkjeder om et samarbeid.
Vi er nå i sluttforhandlinger med Mekonomen, sier han.
Konsernsjef Håkan Lundstedt i Mekonomen mener at dette kan bety et gjennombrudd for Mekonomen Fleet i Norge.
- Vi har lenge satset på firmabiler (fleet) i Sverige. Der er Leaseplan kunde og vi ønsker å tilby de samme tjenestene i Norge, sier han.
- Det er etablert en egen Mekonomen Fleet avdeling, som får egen norsk avdeling. Vi vet at firmakunder har spesielle krav og ønsker.
Lundstedt understreker at avtalen med Leaseplan i Norge foreløpig ikke er underskrevet, men bekrefter at de er inne i sluttforhandlinger.
Ikke for alle kunder
Mekonomen-avtalen vil, etter det Bilnytt.no kjenner til, gjelde for enkelte biltyper og enkelte kunder.
Det er ikke klart hvor mange av de 37.000 bilene Leaseplan har i sin portefølje som vil benytte kjedeverksteder.
Dette blir første gang landets største bileier gjør avtale med en kjede av ikke-merkeforhandlere om service- og mekanisk arbeid. Til nå har de kun kjøpt tjenester hos merkeforhandlere.
Leaseplan har i flere år hatt avtaler med skadeverksteder.
Mekonomen deler kjeden
Mekonomen kjøpte i mars i år Sørensen og Balchen og deres kjede BilXtra. De har tidligere presentert planer for betydelig ekspansjon i Norge.
I Sverige har Mekonomen satset stort på firmabiler og er blant annet verksted for Stockholms-polisens biler. I Stockholm har de etablert et døgnåpent verksted. Dette betjener særlig firma- og næringsbiler.
Mekonomen har tidligere uttalt at de i større grad ønsker å betjene nyere biler, fra 0 til 3 år.
Etter det MotorBransjen kjenner til, vurderer Mekonomen å skille ut verksteder i en "business-gruppe" som særlig skal betjene firmabiler.
Konseptet skal omfatte de største og mest moderne verkstedene i kjeden, hvor mange vil ha utvidet åpningstid. Det vil bli denne delen av kjeden som særlig skal betjene kunder som Leaseplan.