-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Konklusjon
VÅRT VALG:
Passat: 5. 406: 4. Primera 3.
Det var ikke vanskelig å velge blant disse tre bilene. Nissan Primera har nydelige kjøreegenskaper, men når det gjelder finish og komfort er den ikke på høyde med de to konkurrentene. Den er billigere enn 406 og Passat og den virker også billigere, blant annet som følge av billige materialer. Men kvalitetsmessig holder den mål. En Primera 2.0 SLX hadde nok vært en riktigere bil for denne sammenligningen. Den hadde uten tvil scoret bedre på komfort og likevel vært best på kjøreegenskaper. Men Nissan bør jobbe mer med støydemping. Det er også rom for forbedringer av motoren.
Peugeot 406 har storbilfølelsen, er rommelig, komfortabel og har i SV-utgave også et omfattende utstyrsnivå. Men sammenlignet med den nesten like dyre Passaten, har den ikke samme finish og kvalitet. Det knirker litt mer i dører og dashbord, noe som tyder på at karosseriet vrir seg litt. Vi hadde ventet at Peugeots to-litersmotor ville bli frakjørt av Passats turbo-motor, men vi hadde ikke ventet at den også skulle blir slått så klart på komfort.
Det er uten tvil detaljer som kan bli bedre, men for øyeblikket har vi vanskelig for å se noen bil som kan utfordre Passat, inklusive "nye" Ford Mondeo. Nydelige kjøreegenskaper, meget god komfort, høyt utstyrsnivå, moderne motorer, fullforzinket karosseri og 11 års rustgaranti i kombinasjon med meget konkurransedyktige priser, gjør Passaten til vårt valg i mellomklassen.
LES VIDERE:
- Priser og tekniske data