-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
Møller Bil Hvam:
Markedssjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
LA Design Challenge: Maybach
Igjen er den morsomme designkonkurransen fra bilutstillingen i Los Angeles over oss. I år skulle designerne både bygge bil, og tenke seg en Hollywood-film der bilen hørte til. I dag ser vi på forslaget fra Maybach.
Hvert år inviteres bilindustriens designstudioer til å komme med forslag over et eller annet ganske fantastisk tema.
I år var utfordringen ”Hollywood’s hottest new movie car”, men designerne skulle også beskrive den filmen der bilen skulle opptre og de rollene som hørte med.
I dag skal vi møte Maybachs moderne Askepott.
For filmen heter selvfølgelig Cinderella og bilen er en Maybach Berline.
Det var en gang… Vi kan ta den fra Start igjen:
En ikke veldig lykkelig jente, Cindy het hun, bodde sammen med sin far, en stemor - en pensjonert skuespillerinne, og stemorens bortskjemte datter som kastet bort både dag og natt med å feste på Billionaire’s Club, mens Cindy tilbrakte hele dagen med å jobbe sammen med sin far.
Pappa var konstruktør på Maybach Berline Carriage, og kvelden før Cindys fødselsdag kom han til henne med en vidunderlig vakker kjole og lot henne dra på byen med en ny Maybach prototype.
Bilen var en gjenskapning av den historiske Berline Carriage, stor som en GL-Klasse og drevet av en E-celle eller en F-celle, samtidig som den kunne kjøre seg selv.
Og dermed kunne Cindy virkelig nyte en natt på byen uten å behøve å bry seg om å finne veien eller holde øye med trafikken.
Og, tror du ikke hun traff en vakker, fremmed mann.
Heldigvis er bilen telestyrt via en satellitt-link til Maybachs virtuelle sjåførsenter. Det betyr at bilen har fantastisk innvendig plass, men også at man oppholder seg fullstendig i skjul for omverdenen der inne.
Setene tillater både respektfull avstand, eller at man sitter ganske tett – jommen har de ikke også fått plass til en Royal Lounge der inne.
En stor glass-skjerm kan senkes ned og bli belyst fra 3D laserprosjektører der du kan møte både den virtuelle sjåføren, eller velge deg det du måtte ønske av informasjon eller underholdning.
Eksteriøret og interiøret glir sømløst over i hverandre og er fremstilt av en rekke bærekraftige materialer, for eksempel tre.
Når svære måkevingedører med ruter som sørger for at det ikke finnes innsyn dersom man ikke ønsker det, åpner seg, droppes det samtidig ned en bred trapp, akkurat som på ditt private jetfly.
Tilskuerne til denne filmen vil sveve av gårde på en sky av utrolig ny teknologi, og god, gammeldags romantikk – blir vi lovet.
Det som er litt morsomt er at dette er gjort på noe så gravalvorlig som Interiør-design avdelingen hos Mercedes-Benz i Tyskland. Det er tydelig at etter at Hartmut Sinkwitz overtok den avdelingen i fjor har medarbeiderne kunne senke skuldrene litt.
Det er Jan Kaul som har administrert de to designerne: Phillipp Haban og Christopher Ottersbach.