-
Møller Bil Oslo Vest Volkswagen:
Fagtekniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Customer Experience Manager
-
Helios Auto AS:
Support-medarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger – Innlandet
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Porsches andre elbil
Mot slutten av årets skal Porsche lansere sin første elbil, men bilen på disse bildene ligger litt lengre inn i fremtiden.
Taycan står på årets lanseringskalender. Siden vi foreløpig ikke har fått bekreftet noe endelig lanseringstidspunkt har vi plassert den på desember, men kan vi jo håpe den dukker opp tidligere.
Men modellen våre fotografer har kommet over her, Taycan Cross Turismo, får du garantert ikke se før tidligst i 2020. Likevel er prototypen som her er på test i Nord-Sverige forbausende lett kamuflert.
Les også: Taycan kan bli billig
Nå er vel ikke navnet endelig bekreftet, men siden den het Mission E Cross Turismo da den ble vist som konsept i fjor, er det naturlig at den blir hetende Taycan Cross Turismo.
Under skallet blir nok det meste felles mellom de to Taycan-versjonene, så vi forventer en effekt på rundt 600 hestekrefter fra to motorer, firehjulsdrift og rekkevidde på rundt 500 kilometer i tillegg til superhurtig ladehastighet som gir «full tank» på godt under halvtimen.
Legg merke til de påklistrede «eksosrørene» som er fulle av snø på enkelte av bildene. Her er det ikke mye trykk. Vi ser også at bilen har havnet i snøfonna på noen av bildene, men det skyldes neppe at de har forsøkt å rømme unna våre fotografer.