-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Sesong for motorsamarbeide
Det er voldsomt til motor-samarbeider for tiden. Vi har nylig fortalt om PSA/BMW og PSA/Ford, i dag er tiden kommet til Mitsubishi/Hyundai/Daimlerchrysler.
Global Engine Manufacturing Alliance heter selskapet som står bak den nye felles verdensmotoren. Fra fem fabrikker skal det komme to millioner motorer pr år. 840.000 av disse skal komme fra to fabrikker i Dundee, Michigan. Den første av disse vil være i sving allerede fra september neste år. Det vil komme andre fabrikker både i Japan og Korea.
Det dreier seg om firesylindrede motorer på 1,8, 2,0 og 2,4 liter med inntil 170 hestekrefter, et solid dreiemoment, ULEV-II eksos-standard og en drivstofføkonomi som sies å ligge 5% under dagens firere fra Chryslers fabrikker i Mexico og Trenton (som bl.a. brukes i Mini).
De nye motorene vil havne i 12 Chrysler-modeller, blant annet den kommende Neon-erstatningen, og Stratus og Sebring av neste generasjon. Fra Hyundai og Mitsubishi vil det komme til sammen 8 modeller med disse motorene.
Foreløpig later det til at de ny-motor bilene Hyundai skal selge i USA, vil bli importert alle sammen. Med andre ord skal modellene fra Hyundais nye fabrikk i Montgomery, Alabama, bruke andre motorer. Men det presiseres at Dundee-fabrikkene vil ha ekstra kapasitet dersom Hyundai har bruk for flere.
Mitsubishi har utsatt de første leveringene, men det betyr åpenbart ikke at prosjektet derfra er lagt på is. Coventry sier at Mitsubishi er full partner, men på grunn av endringer i modellplanene vil de ikke begynne å montere den nye motoren så tidlig som opprinnelig planlagt.
Fra Daimlerchryslers side hevdes det at de vil spare 100 millioner dollars pr. år ved å delta i dette samarbeidet. Dundee-fabrikkene alene vil for øvrig koste 600 millioner dollars.