-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Driving too fast med Rolling Stones
Dersom vi hadde skrevet dette for tre år siden, ville Stones-innslaget utvilsomt vært Route 66. Men siden det faktisk er andre som har gjort den minst like bra, og siden jeg vel egentlig foretrekker den i litt kulere jazz-omgivelser, sørget A Bigger Bang i 2005 for at de kan delta med et annet nummer.
Nå var kanskje ikke Driving too fast et av topp-innslagene på denne glimrende dobbelt-CDen. Men den må jo innlemmes i et hvert bilmusikk-bibliotek, først og fremst på grunn av teksten. Kanskje kan vi håpe at noen andre tar den opp senere og gir den en enda bedre fremførelse – en annen sang fra samme album, Dangerous Love, er jo allerede gjort meget bedre flere ganger.
Det er selvfølgelig dobbeltbetydninger her også (Too many roads lead to nowhere / But how they twist and they turn / And you dead end in a dusty old strip mall / Where your tires are all shredded and burned), men den rå hypnotiske landeveien har en fascinerende rolle her:
The road was a blur and it all turned to black eller You slip through the curve and you slam through the flap og hvor det hele ender med Hang on to the wheel, I think were gonna crash.
Det er ikke så lite Jack Kerouack og On The Road her, nei.
VIDEO:
Se og hør på YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=jv6eSTOPaRE
Autobahn med Kraftwerk
Siden det er søndag i dag og vi har god tid kan vi kanskje slå til med 22 hele minutter Autobahn med Kraftwerk.
Siden denne er datert 1971 må det ha vært helt i starten for denne gjengen som for lengst er i front for all moderne elektronika i Europa.
Det startet utrolig avant garde, så avant at nesten ingen hørte på dem, men så kom det episke Autobahn-albumet.
Stykket har faktisk en tekst også – på hele 8 linjer som vel egentlig beskriver en slags loop.
Der kjører de på den grå monotone motorveien og Wir fahren, fahren, fahren auf der Autobahn synger de om bord i bilen. Og så skrur de på radioen for å dempe monotonien og ut av høyttaleren strømmer Wir Fahren auf der Autobahn.
I 22 minutter!
Et hovedverk når vi snakker om bilmusikk. Inntil noen skriver en opera om bilen vil denne antakelig stå på topp i avdeling for kunstmusikk og bil.
Og hvis du tror at Kraftwerk er fullstendig ukjent for deg, er jeg nesten villig til å vedde mot. Trans-Europe som kom litt etterpå, er vel en av de låtene her i verden som er blitt oftest samplet av moderne rap-stjerner. Flere hundre ganger, sier de som har greie på det.
VIDEO:
Her finner du hele låta på YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=5wIfFGJoTjI