God test for Thomas Schie

Lørenskoggutten Thomas Schie leverte to meget gode testdager foran sesongstarten i STCC 20. april. Torsdag og fredag var hele eliten samlet på Mantorp og Karlskoga, og nok en gang var nordmannen bare små tideler bak de beste.

Publisert Sist oppdatert

Teamsjef Nicklas Karlsson (t.v.) og Thomas Schie har all grunn til å være fornøyd med testingen foran STCC-starten 20. april

- Både jeg og teamet er veldig godt fornøyd med testen, som igjen viser at jeg bare er små tideler bak de antatt beste i STCC, sier Thomas Schie.

Torsdagens testing på Mantorp startet på en regntung og småglatt bane.

- Det var egentlig en fordel, for da fikk vi også testet på en vått underlag, sier Thomas Schie. Her havnet han etter litt småtrøbbel et stykke ned på lista med sin Chevrolet.

Under ettermiddagens kjøring viste han igjen solide takter, og fikk den fjerde beste tiden. Her var det Richard Göransson i BMW som var raskest med tiden på 1.20.119, mens Thomas noterte 1.20.556.

Fredag var det Karlskoga som sto for tur. Også her kjørte Thomas bra, og havnet totalt på syvendeplass med tiden 1.07.430, mens fjorårsvinner i STCC, Fredrik Ekblom igjen var best med tiden 1.06.953.

- Det er mulig at jeg kanskje kunnet matchet tidene til de beste, hvis jeg hele tiden hadde lagt på nye hjul. Men vi er et lite team, og må budsjettere etter det, men tanke på dekk og antall kilometer på motoren, sier Thomas Schie.

Under den ene testen både på Mantorp og Karlskoga var faktisk Thomas den raskeste fører med forhjulstrekk. Da slo han blant annet Ted Björk i en Honda Accord. Og han har kjørt fort under alle testene.

- Nå får jeg bare vente til neste helg, og sesongstarten på Ring Knutstorp. Men, det er mange som kommer til å kjøre fort i år, og spesielt BMW blir sterke. Men, jeg føler at det fungerer bra, så jeg er fryktelig spent og gleder meg veldig, sier Thomas Schie.

Powered by Labrador CMS