-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Ny Venturi med racing-planer
Det er 20 år siden den første Venturi gikk i produksjon. Nå viser dette lille, Monaco-baserte, bilmerket sin nye modell som de skal delta i FIA GT3-klassen med.
Venturi har vært et typisk frem-og-tilbake merke. De fleste av oss trodde det var vekk for alltid da det dukket opp med en ny Monaco-eier og viste en fantastisk vital sportsbil som kostet skjorta ganger fem og var el-drevet. En grønn sprinter!
Nå er de her med noe som er atskillig mindre grønt, men med enda mer sprut i. Heritage heter modellen, noen kommer sikkert til å bli utstyrt for gatebruk, men formålet er å delta i, og vinne, FIAs GT3-klasse.
Gérard Ducarouge, med blant annet store deler av Renaults F1-suksess bak seg, er mannen som har konstruert den nye konkurrenten. Egentlig skal ikke bilen presenteres før i april, men Olivier Beretta har allerede kjørt de første rundene med den på Paul Ricard-banen. Og etter to dager der skryter han fælt av den og kaller den det en skikkelig GT3 bil bør være.
1000 kg og 500 hester fra en V8 motor gjør den til noe av det kraftigste Frankrike noen gang har levert av GT-biler, og at det later til at de klarer å holde timeplanen hva angår testing og modifikasjoner, gjør den også ganske enestående i fransk sammenheng.
Det er JMB Racing som skal ta seg av bilene i konkurransesammenheng. De skal stille med 3 Venturier i årets konkurranser.