-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Laserlys neste
Nå som LED-lys blir mer og mer vanlige, ser BMW på neste teknologiske terskel. Da er laserlys interessant.

For å beholde en ledende rolle innen produksjon av premiumbiler, følger BMW nøye med på alt som skjer i industrien.
LED-lysene i nye 6-serie har for eksempel en rekke spesialfunksjoner, som automatiske fjernlys og Dynamic Light Spot som automatisk lyser opp fotgjengere for at de skal synes bedre.
Monokromatisk
Nå jobber BMWs ingeniører med tanke på å introdusere laserlys i bilene om noen år. Denne teknologien kan lede til nye funksjoner for økt sikkerhet og komfort, samtidig som de bidrar til å spare energi og drivstoff.
Per definisjon er laserlys helt annerledes enn dagslys og de mest vanlige typer kunstig belysning vi benytter i dag. Lyset er monokromatisk og konstant, det innebærer at alle lysbølger har samme lengde.
Som et resultat kan laserlys gi en nærmest parallell stråle med en intensitet som er tusen ganger den fra en konvensjonell LED. Intensiteten gjør at laser hovedlys trenger mindre enn halvparten så mye energi som LED hovedlys. Et godt bidrag til reduserte utslipp.
Ufarlig
Laserlyset som benyttes i biler er ikke noen trussel for mennesker eller dyr, siden det ikke projiseres direkte men først konverteres til en form som gjør det anvendelig for bruk i trafikken. Lyset er kraftig og hvitt, det skal også være behagelig å se på.
En annen fordel med laserteknologi er størrelsen på diodene. Med en lengde på bare ti mikron, er laserdiodene bare 1/100 så store som LED-dioder, som i seg selv er kompakte med en sidelengde på 1 mm.
Trass muligheter dette byr på, har ikke BMW-ingeniørene til hensikt drastisk å redusere størrelsen på hovedlyktene, selv om det teoretisk ville være fullt mulig. Til det er lyktene en for viktig del av BMWs designspråk.
Første produkt der BMW anvender laserteknologien i lyktene, er i Concept i8 – en forløper for den nye i-serien med elbiler som skal på markedet om noen år.