-
Salgssjef
Svalbard Auto AS:
-
Kunderådgiver logistikk
Svalbard Auto AS:
-
Mekaniker
Svalbard Auto AS:
-
Daglig leder
Mobile Asker AS
-
Operativ salgsansvarlig
Rental Group Mobility AS
-
Bilglassmontør Lørenskog og Ensjø
Cary Norway AS
-
Avdelingsleder Lørenskog
Cary Norway AS
-
Bilpleier- og Teknisk Klargjører
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Hønefoss AS
-
Marketing Communications Specialist
Mazda Motor Norge
-
Produktsjef
Rodin & Co AS
-
Leder forhandlersalg & Salgssjef
Sparebank 1 Finans Østlandet AS
-
Leder skadesenter
Albjerk Bil Drammen AS
-
Avdelingsleder Tromsø
NDI Norge
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Servicemarkedssjef
Bilia Norge AS
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
MG-Salgssjef
Norwegian Mobility Group AS
-
Dele og tilbehørs konsulent
Norwegian Mobility Group AS
-
MG Serviceinspektør / Garantibehandler
Norwegian Mobility Group AS
-
Leder - marked
Bilforlaget AS:
-
Nyhetsredaktør/frontsjef
Bilforlaget AS
-
Serviceleder Bilskade
Gromstad Auto AS:
-
Regionleder
Norges Automobil Forbund
-
Bilkontrollør
NAF Senter Flesland
-
Selger
Egil Verne AS
-
Daglig leder
Bilbransjens Opplæringskontor AS, Bergen
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Røyken
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Oslo
-
Servicemarkedssjef
Bertel O. Steen Ullevål AS
-
Tekniker
NDS Group AS
-
Teamleder Service
NDS Group AS
-
Servicetekniker
NDS Group AS
-
Salgskonsulent næring
Toyota Buskerud AS
-
Salgssjef
Toyota Buskerud AS
-
Lastebilmekaniker
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS
-
Teamleder
Toyota Romerike AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Asker og Bærum AS
-
Kunderådgiver Logistikk
Toyota Asker og Bærum AS
-
Delelageransvarlig
AutoIn bilskadesenter AS
-
Produktsjef, ORA
Bilia Norge AS
-
Servicemarkedssjef, ORA
Bilia Norge AS
-
Innkjøp- og logistikkansvarlig, ORA
Bilia Norge AS
Renault hedrer arkitekt
Renault er ikke snaue. Det skal være en utstilling med referanse til den kjente arkitekten Le Corbusier. De bygger like godt en egen bil til arrangementet.
Arkitekter har aldri vært gode bildesignere.
Det finnes en rekke eksempler på ett og annet karosseri tegnet av arkitekter.
Bauhaus-arkitekten Walter Gropius hadde et og annet eksemplar gående før krigen, men det er nok Le Corbusier som kom nærmest med å kombinere hus- og biltegning.
Han het egentlig Charles-Edouard Jeanneret, var en god venn av Gabriel Voisin, de hadde den samme ideen om funksjonalitet, og han var veldig opptatt av store bysamfunn.
På mange måter kan man si at han var forløperen for dagens Smart City-tankegang – han hadde sikkert gjort seg godt hos Google nå som de utvikler sin smarte by.
Le Corbusier tegnet jo også sin egen lille småbil som skulle passe til den smarte byen hans. Den så like underlig ut som dagens Google-bil.
Nå skal det åpnes en utstilling i Villa Savoye, et hus Le Corbusier fikk bygd i Poissy, like utenfor Paris. Utstillingen heter Bilen og modernismen i det 20. og 21. århundre og til den har altså Renault bygget en helt spesiell konseptbil.
Renault Coupé Corbusier heter den – og er spesiell på mange måter.
Prosjektet har vart i to år, får vi vite, og designerne ble spesielt briefet på å finne spesifikke Franske Kultur-gjenstander.
Det er i hvert fall ikke tvil om at bilen har tydelig Art Deco-preg, og selv om den retningen egentlig oppsto i Wien, er den etterhånden blitt en rotekte fransk greie.
Det er jo også åpenbart at designerne har sett minst like mye på de lett utsvenvende franske karosseriene fra 20- og 30-årene, som de har sett på Le Corbusiers rette, rasjonelle streker. Og det gjør jo denne bilen enda morsommere.
Renaults designsjef, Laurens van den Acker, er selv utdannet arkitekt, så han vet jo hva dette dreier seg om.
Og han vet åpenbart også at man behøver ikke legge igjen visittkortet sitt overalt. Du finner nemlig ikke en eneste Renault-rombe noe sted på denne håndbygde juvelen. Det er ganske stilig.
Vi kommer helt sikkert tilbake med flere spennende detaljer fra denne utstillingen, men her er i hver fall den største nyheten derfra.