-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Nytt blad ute!
Siste utgave av bladet Bil er på vei ut til abonnentene nå. Her kan få en liten smakebit av hva det inneholder.
Det starter naturligvis med Genève-utstillingen. De to heteste trendene der i år var SUV-er og biler med usannsynlig mange hestekrefter. Vi gir deg rapporter om begge deler.
Cover-bildet er en bil som er viktig for Norge, og minst like viktig for Volvo. V90 er den nye herregårdsvogna, og basert på erfaringene med storebror XC90, lover dette bra for Volvo. Vi har fått en forhåndsvisning av bilen i Sverige.
SUV-er var ikke bare tema i Genève – det er også brennhett her hjemme. Ikke minst som ladbare hybrider!
Derfor har vi tatt med oss et kobbel av store hybrid-SUV-er på test. Hvor langt går de på bare strøm? Hvor drivstoff mye bruker de når batteriet er tomt? Hvem overrasker – og hvem skuffer? Finn ut på side 20.
I månedens duell møter Renault Megane en av redaksjonens kompaktfavoritter: Mazda 3. Det blir en tett duell mellom fransk og japansk – men en seirer til slutt.
Som vanlig har Bil vært ute på veien og kjørt flere biler.
Denne månedens prøvekjørte modeller inkluderer Porsche 911 Carrera 4S og helt nye Toyota Prius, og vi har fått en tidlig titt på Lexus’ nyeste super-coupé: LC 500.
Temaet for månedens utgave er dekk og felg.
Hvor mye kan man spare på å reparere felgen i stedet for å kjøpe nye? Ganske mye. Vi har besøkt det som kanskje er Norges mest avanserte verksted for felgreparasjon, Østfold Felgteknikk, vi har sett på sportsdekk for gatebruk og vi bringer generelle nyheter fra dekkverden.
Også motorsportseksjonen handler om dekk denne gang; til F1, Indy og MotoGP.
Til sist vil jeg løfte frem en av norsk bilbransjes pionerer: Tore Steen. Et fire siders portrett om mannen som vet mer enn de fleste om bil i Norge, ført i pennen av vår egen Jon Winding-Sørensen.
Kos deg!
Bladet er på vei ut til abonnentene i disse dager, og kommer i løssalg neste uke. Ikke abonnent? Er du fast leser er det mye penger å spare på det. Les mer om det her.